Met nog enkele dagen te gaan tot de verkiezingen heeft president Chan Santokhi openhartig teruggeblikt op zijn regeerperiode en de samenwerking binnen de coalitie. In een aflevering van de Dave Podcast stelt Santokhi dat er vanaf het begin geen sprake was van eenheid in beleid. “Er werd wel over gesproken, maar in de praktijk bleek het anders,” aldus de president.
ADVERTENTIE
Volgens Santokhi werden ministeries en andere posities binnen de regering opgeëist door coalitiepartners, waarbij inmenging van anderen niet werd getolereerd. Dit maakte het functioneren binnen het kabinet bijzonder moeilijk. “Ik heb geen makkelijke coalitie gehad,” zegt hij.
De president ging ook in op enkele gevoelige kwesties die de afgelopen jaren het nieuws haalden. Zo sprak hij over de publieke kritiek van zijn zoon Richano op zijn beleid. Ook besteedde hij aandacht aan de mogelijke corruptieschandalen rond de ministers van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Openbare Werken.
Volgens Santokhi zijn er ook op het ministerie van Grondbeleid- en Bosbeheer ernstige zaken aan het licht gekomen. Hij benadrukt dat het nu aan de rechter is om een oordeel te vellen, en dat alle relevante informatie inmiddels is overgedragen aan de rechterlijke macht.
Terugblikkend op zijn bijna afgeronde regeertermijn erkent Santokhi dat de communicatie met de samenleving beter had gekund. “Er is veel informatie gedeeld, maar de burgers verlangen een andere vorm van communicatie,” stelt hij.
Desondanks geeft hij aan zich opnieuw verkiesbaar te willen stellen voor het presidentschap. Hij gelooft dat het volk betere tijden wenst en erkent dat bepaalde zaken in de afgelopen jaren beter aangepakt hadden moeten worden.
“Persoonlijke communicatie met de burger is essentieel,” zegt Santokhi, die ook wijst op het falen van bepaalde overheidsstructuren. “Daardoor heeft veel niet kunnen plaatsvinden en moet de regering nu alle problemen oplossen.”
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..
- Gemoederen verhit tijdens verkiezingsdebat Surinaamse polit…..
- Soerijatie Jatin gehuwd Zuidveen..
- Noodoplossing bedacht voor wateroverlast Van ‘t Hogerhuysst…..
- Latour in transitie; project Belgische studenten in uitvoer..
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing teg…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Autobestuurder overlijdt na zware botsing met trekker in Ni…..
- Mac Andrew: ‘Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel ar…..
- Rechter straft illegale mijnwerker: boete van SRD 10.000 en…..
- MET VUUR SPELEN..