Vicepresident Gregory Rusland noemt het afpakken van grond die toebehoorde aan een familie en het uitgeven daarvan aan anderen een zeer kwalijke zaak. De vicepresident stelt dat er een grondig onderzoek moet komen en dat de overheid moet bekijken hoe deze fout kan worden gecorrigeerd.
De bewindsman zei in het praatprogramma Tak’Kon Mit’ Mi via GOV TV dat hij al geruime tijd problemen heeft met het gronduitgiftebeleid. In dit geval gaat het om een familie die in de jaren zeventig een stuk grond had gekocht. Na het overlijden van de vader bleek dat de grond was verkaveld, omdat het recht op grondhuur was vervallen. De familie had nog aangegeven dat zij de zaken in orde had gemaakt, maar toen bleek de grond al een andere bestemming te hebben gekregen.
Rusland stelt dat de stichtingen die in aanmerking zijn gekomen voor delen van het perceel, in feite allemaal fictief zijn. Volgens hem gaat het om één persoon die verschillende namen heeft bedacht om stichtingen op te zetten en zo de beschikking heeft gekregen over de grond. De vicepresident benadrukt dat dit soort zaken zich vaker hebben voorgedaan en dat het tijd is om de wettelijke regels aan te scherpen.
Ook vindt hij dat de mentaliteit van de mensen binnen het systeem moet veranderen, zodat er geen misbruik wordt gemaakt van deze mogelijkheden. “Goede wil alleen is niet voldoende als dit soort zaken zich blijven herhalen,” aldus Rusland.
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..