Vicepresident Gregory Rusland noemt het afpakken van grond die toebehoorde aan een familie en het uitgeven daarvan aan anderen een zeer kwalijke zaak. De vicepresident stelt dat er een grondig onderzoek moet komen en dat de overheid moet bekijken hoe deze fout kan worden gecorrigeerd.
De bewindsman zei in het praatprogramma Tak’Kon Mit’ Mi via GOV TV dat hij al geruime tijd problemen heeft met het gronduitgiftebeleid. In dit geval gaat het om een familie die in de jaren zeventig een stuk grond had gekocht. Na het overlijden van de vader bleek dat de grond was verkaveld, omdat het recht op grondhuur was vervallen. De familie had nog aangegeven dat zij de zaken in orde had gemaakt, maar toen bleek de grond al een andere bestemming te hebben gekregen.
Rusland stelt dat de stichtingen die in aanmerking zijn gekomen voor delen van het perceel, in feite allemaal fictief zijn. Volgens hem gaat het om één persoon die verschillende namen heeft bedacht om stichtingen op te zetten en zo de beschikking heeft gekregen over de grond. De vicepresident benadrukt dat dit soort zaken zich vaker hebben voorgedaan en dat het tijd is om de wettelijke regels aan te scherpen.
Ook vindt hij dat de mentaliteit van de mensen binnen het systeem moet veranderen, zodat er geen misbruik wordt gemaakt van deze mogelijkheden. “Goede wil alleen is niet voldoende als dit soort zaken zich blijven herhalen,” aldus Rusland.
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.
- Nederlandse ambassadeur maakt kennis met president Simons..
- Natuurbeschermers enthousiast over Green Awareness Expo 202…..
- Universitaire studentenhuisvesting kampt met langdurige int…..
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..