Tijdens een spoedcongres van de Nationale Partij Suriname (NPS) gisteren, zijn de financiële en secretariële verslagen goedgekeurd. Partijvoorzitter Gregory Rusland benadrukte in zijn toespraak, dat de NPS na de verkiezingen van 25 mei, een niet te negeren factor zal zijn. ‘’Op dit moment staat een mogelijke samenwerking met andere partijen niet ter discussie; de focus ligt volledig op het behalen van zoveel mogelijk zetels’’, aldus Rusland. Hij onderstreepte dat de keuze van het volk altijd gerespecteerd moet worden.
De NPS-voorzitter uitte zijn ontevredenheid over de manier waarop de VHP de NPS na 2020 heeft behandeld. Rusland zei dat de NPS altijd respectvol is omgegaan met samenwerkingspartners, ongeacht hun grootte, maar dat de VHP de NPS niet correct heeft bejegend. Hoewel er in het veld vragen worden gesteld over toekomstige allianties, vindt Rusland dat dit nu niet relevant is. ‘’Het belangrijkste is, electorale winst te boeken.‘’
Volgens Rusland is de NPS het doelwit van toenemende aanvallen en verwacht hij dat deze in de aanloop naar de verkiezingen, toe zullen nemen. Hij wees op een recente uitspraak van president en VHP-voorzitter Chandrikapersad Santokhi, waarin werd gesuggereerd dat partijen met het woord ‘nationale’ in hun naam, een racistische inslag hebben. Omdat de NPS ook het woord ‘nationale’ in haar naam draagt, beschouwt Rusland de opmerking als ongepast. Hij stelde dat etniciteit een grotere rol speelt in de hedendaagse politiek dan ten tijde van de onafhankelijkheid.
Rusland weerlegde beschuldigingen dat de NPS een racistische partij zou zijn en riep critici op eerst naar zichzelf te kijken. Hij waarschuwde voor het oproepen van ‘’boze geesten‘’ die men niet kan bezweren en maakte een vergelijking met het concept van ‘bromki dyari’. ‘’Hoewel sommigen naar buiten toe eenheid uitstralen, zou er binnenshuis slechts één dominante etnische groep zijn.‘’ Rusland stelde dat de NPS zich op 25 mei zal uitspreken tegen etnisch en racistisch beleid.
-door Orsilia Dinge-
The post Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’ ..
- Onderwijsdirecteur Poese: “Schoolleiders bakken bara’s op k…..
- Suriname en landelijk bestuur..
- Suriname verstevigt justitiële samenwerking met Curaçao..
- Familieleden Pikin Saron-zaak diep teleurgesteld..
- Guyana zet Corantijnbrug op nationale begroting..
- 20 havenmedewerkers getraind door MAS en US Coast Guard..
- BIBIS organiseert Diaspora Summit..
- Fel maar gebalanceerd debat in DNA over terugroepen overlop…..
- Pikin Saron-zaak: veroordeelden gaan in hoger beroep..
- Villa Zapakara biedt speciale rondleiding voor leerlingen L…..
- Veel zon vandaag met af en toe een wolkenveld..
- Caricom en Havana verwelkomen schrapping van Cuba van Ameri…..
- MAS en US Coast Guard trainen havenmedewerkers in ISPS-code..
- Meteodienst: Plaatselijke lichte buien kustgebied en binnen…..
- Ricardo, Raymond (Wilgo) Banel (62) Amsterdam 12-1-2025..
- Economische onzekerheid, sociale spanningen en sociale medi…..
- Yelyco en Yellow Birds stellen niet teleur bij opening nieu…..
- Brunswijk: “Het was bekend waar Bouterse zich schuilhield…..
- Vijf gewonden bij botsing tussen terreinwagen en truck..
- Sportveld Brokopondo Centrum vernoemd naar Jonathan Fonkel..
- Twee verkeersdoden te Groningen..