Tijdens een spoedcongres van de Nationale Partij Suriname (NPS) gisteren, zijn de financiële en secretariële verslagen goedgekeurd. Partijvoorzitter Gregory Rusland benadrukte in zijn toespraak, dat de NPS na de verkiezingen van 25 mei, een niet te negeren factor zal zijn. ‘’Op dit moment staat een mogelijke samenwerking met andere partijen niet ter discussie; de focus ligt volledig op het behalen van zoveel mogelijk zetels’’, aldus Rusland. Hij onderstreepte dat de keuze van het volk altijd gerespecteerd moet worden.
De NPS-voorzitter uitte zijn ontevredenheid over de manier waarop de VHP de NPS na 2020 heeft behandeld. Rusland zei dat de NPS altijd respectvol is omgegaan met samenwerkingspartners, ongeacht hun grootte, maar dat de VHP de NPS niet correct heeft bejegend. Hoewel er in het veld vragen worden gesteld over toekomstige allianties, vindt Rusland dat dit nu niet relevant is. ‘’Het belangrijkste is, electorale winst te boeken.‘’
Volgens Rusland is de NPS het doelwit van toenemende aanvallen en verwacht hij dat deze in de aanloop naar de verkiezingen, toe zullen nemen. Hij wees op een recente uitspraak van president en VHP-voorzitter Chandrikapersad Santokhi, waarin werd gesuggereerd dat partijen met het woord ‘nationale’ in hun naam, een racistische inslag hebben. Omdat de NPS ook het woord ‘nationale’ in haar naam draagt, beschouwt Rusland de opmerking als ongepast. Hij stelde dat etniciteit een grotere rol speelt in de hedendaagse politiek dan ten tijde van de onafhankelijkheid.
Rusland weerlegde beschuldigingen dat de NPS een racistische partij zou zijn en riep critici op eerst naar zichzelf te kijken. Hij waarschuwde voor het oproepen van ‘’boze geesten‘’ die men niet kan bezweren en maakte een vergelijking met het concept van ‘bromki dyari’. ‘’Hoewel sommigen naar buiten toe eenheid uitstralen, zou er binnenshuis slechts één dominante etnische groep zijn.‘’ Rusland stelde dat de NPS zich op 25 mei zal uitspreken tegen etnisch en racistisch beleid.
-door Orsilia Dinge-
The post Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’ ..
- “Kruidenbad faalt: Drugskoerier aangehouden..
- “Parmessar moet vertellen hoeveel schulden hij bij OW heeft…..
- ONONTKOOMBARE FEITELIJKHEDEN..
- Gaza juicht bij begin staakt-het-vuren tussen Israël en Ham…..
- Man ondanks kruidenbad voor drugssmokkel toch in de kraag g…..
- Virale woede in Abra Broki..
- De Nieuwe Leeuw verwijt DNA “rekenkundig foefje”..
- IS RUSLAND COACH OF STERSPELER?..
- USD 3,4 MILJARD OVERHEIDSSCHULD..
- Narcotica Brigade treedt op bij drugshaarden..
- 650 camera’s voor verhoogde veiligheid in Suriname..
- Geen extra vertragingen bij opnieuw wijzigen waarborgsom..
- PL zal kandidaten aan partijraad voorstellen ter goedkeurin…..
- Postverzender die militair blijkt te zijn overgedragen aan …..
- Verkiezingsactoren informeren diplomaten over verkiezingspr…..
- Hoe Trump van plan is de controle over de overheid te verst…..
- De Arend gehuldigd voor geleverde prestaties..
- Nieuwe hoofdkapitein Cottica wil rust, vrede en eenheid..
- POLITIEBOND EN KORPSCHEF..
- BPN wil samenwerking met andere organisaties..
- Kans op ochtendbuien, in de avond droog..