Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), heeft in een gesprek met ABC verklaard, dat hij het aanbod van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft afgewezen. De VHP bood de NPS dinsdagmiddag het presidentschap aan, maar Rusland blijft trouw aan de eerder gemaakte afspraken met de Nationale Democratische Partij (NDP). “Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP en daar wijk ik niet van af,” aldus Rusland. Volgens hem heeft de VHP verregaande pogingen ondernomen, om alsnog tot samenwerking te komen, waarbij zelfs het presidentschap werd aangeboden. Toch toonde Rusland hier geen interesse in, mede vanwege de moeizame samenwerking in de afgelopen regeerperiode. “Afspraken werden niet nagekomen, we werden genegeerd en kregen geen ruimte om ons werk te doen. Daar keren we niet naar terug,” benadrukte hij.
De NDP heeft inmiddels het vicepresidentschap aan de NPS aangeboden. Binnen de partij zal binnenkort worden besproken, wie deze functie mogelijk op zich zal nemen. Over de verdeling van het voorzitterschap van De Nationale Assemblee en de ministersposten, is nog geen akkoord bereikt.
“Daarover volgen nog gesprekken,” liet Rusland weten. Een belangrijk onderwerp dat volgens Rusland tijdens de onderhandelingen met de NDP aan bod kwam, is het terugdringen van het grote aantal commissies, dat in de regeerperiode van het Kabinet Santokhi op ministeries werd ingesteld. “Die commissies kosten het land onnodig veel geld en lijken vooral bedoeld, vrienden en familie te accommoderen. Dat moet anders. Ministers moeten gewoon hun werk doen,” aldus Rusland.
The post Rusland: ‘Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP’ ..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..