Gregory Rusland, voorzitter van de Nationale Partij Suriname (NPS), heeft in een gesprek met ABC verklaard, dat hij het aanbod van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) heeft afgewezen. De VHP bood de NPS dinsdagmiddag het presidentschap aan, maar Rusland blijft trouw aan de eerder gemaakte afspraken met de Nationale Democratische Partij (NDP). “Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP en daar wijk ik niet van af,” aldus Rusland. Volgens hem heeft de VHP verregaande pogingen ondernomen, om alsnog tot samenwerking te komen, waarbij zelfs het presidentschap werd aangeboden. Toch toonde Rusland hier geen interesse in, mede vanwege de moeizame samenwerking in de afgelopen regeerperiode. “Afspraken werden niet nagekomen, we werden genegeerd en kregen geen ruimte om ons werk te doen. Daar keren we niet naar terug,” benadrukte hij.
De NDP heeft inmiddels het vicepresidentschap aan de NPS aangeboden. Binnen de partij zal binnenkort worden besproken, wie deze functie mogelijk op zich zal nemen. Over de verdeling van het voorzitterschap van De Nationale Assemblee en de ministersposten, is nog geen akkoord bereikt.
“Daarover volgen nog gesprekken,” liet Rusland weten. Een belangrijk onderwerp dat volgens Rusland tijdens de onderhandelingen met de NDP aan bod kwam, is het terugdringen van het grote aantal commissies, dat in de regeerperiode van het Kabinet Santokhi op ministeries werd ingesteld. “Die commissies kosten het land onnodig veel geld en lijken vooral bedoeld, vrienden en familie te accommoderen. Dat moet anders. Ministers moeten gewoon hun werk doen,” aldus Rusland.
The post Rusland: ‘Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP’ ..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..
- Nieuwe single van Tasha’s World: einde van twaalf jaar stil…..
- VSB dringt aan op sterk bestuur, beter ondernemingsklimaat …..
- VSB roept nieuwe regering op tot goed bestuur, sterk ondern…..
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; …..
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..
- Oproep VSB: ‘Met visie, daadkracht en betrouwbaarheid werke…..
- Amerikaanse ambassade herdenkt gevallenen in Suriname tijde…..
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..