Meer dan 8,3 miljoen mensen in Mexico zijn tussen 2022 en 2024 uit de armoede gekomen, volgens een rapport dat woensdag is gepubliceerd door het Mexicaanse Bureau voor de Statistiek. Dit betekent een daling van bijna 18% van het aantal mensen dat in armoede leeft in een land dat al lange tijd kampt met een hoge mate van economische onzekerheid en werkloosheid.
Het aantal mensen dat in extreme armoede leeft, daalde met 23%, terwijl het aantal mensen in matige armoede met meer dan 16% daalde, volgens een rapport van het Mexicaanse Nationaal Instituut voor Statistiek en Geografie (INEGI).
Vandaag de dag leeft nog steeds één op de drie Mexicanen in armoede. Hoewel INEGI het onderzoek naar armoedecijfers van een eerdere overheidsinstantie heeft overgenomen, zeggen officiële en onafhankelijke onderzoekers dat de gegevens vergelijkbaar zijn.
Manuel Martínez Espinoza, onderzoeker bij de Mexicaanse Nationale Raad voor Geesteswetenschappen, Wetenschappen en Technologie, zei dat de daling grotendeels kan worden toegeschreven aan twee beleidsmaatregelen van de voormalige Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador.
De Mexicaanse populist, die zelfs na zijn aftreden vorig jaar zeer populair bleef, bouwde zijn politieke beweging op de brede steun van armere en op het platteland wonende Mexicanen, met de belofte dat hij de armen op de eerste plaats zou zetten en de welvaart eerlijker zou verdelen in het Latijns-Amerikaanse land.
- TotalEnergies Suriname start Scholarship Programma voor jon…..
- Besluit over toekomst SLM gebeurt binnen drie maanden..
- KPA krijgt toezeggingen voor renovatie, uniformen en wapenu…..
- Finabank zet in op financiële geletterdheid voor een sterke…..
- Juspol-minister Monorath belooft verbeteringen bij Korps Pe…..
- President Simons prijst burgerinitiatieven voor schonere bu…..
- US$ 63.000 gereserveerd voor deelname Carifesta XV..
- Gewezen korpschef Isaacs verlaat politiedienst met opgeheve…..
- ‘Tekort aan vaklieden, oneerlijke concurrentie en politiek …..
- Soeropawiro: ‘Er waren veel onduidelijkheden’..
- Minister Landveld wil strengere controle op busdiensten en …..
- Financiën en Planning waarschuwt voor fake Facebookaccount …..
- Parlement stemt met Santokhi af over toelating als lid..
- Kantonrechter beslist woensdag over voorlopige vrijlating K…..
- Steekincident na rouwzitting: verdachte in verzekering gest…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunning voortaan voll…..
- Afzwaaiend politiebaas Isaacs: functie korpschef lijkt een …..
- Twee mannen in Albina aangehouden voor seksueel misbruik mi…..
- President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie …..
- Vertrekkend politiebaas Bryan Isaacs: “Korpschef is een spe…..
- Man misbruikt minderjarige pleegdochter met collega..