Meer dan 8,3 miljoen mensen in Mexico zijn tussen 2022 en 2024 uit de armoede gekomen, volgens een rapport dat woensdag is gepubliceerd door het Mexicaanse Bureau voor de Statistiek. Dit betekent een daling van bijna 18% van het aantal mensen dat in armoede leeft in een land dat al lange tijd kampt met een hoge mate van economische onzekerheid en werkloosheid.
Het aantal mensen dat in extreme armoede leeft, daalde met 23%, terwijl het aantal mensen in matige armoede met meer dan 16% daalde, volgens een rapport van het Mexicaanse Nationaal Instituut voor Statistiek en Geografie (INEGI).
Vandaag de dag leeft nog steeds één op de drie Mexicanen in armoede. Hoewel INEGI het onderzoek naar armoedecijfers van een eerdere overheidsinstantie heeft overgenomen, zeggen officiële en onafhankelijke onderzoekers dat de gegevens vergelijkbaar zijn.
Manuel Martínez Espinoza, onderzoeker bij de Mexicaanse Nationale Raad voor Geesteswetenschappen, Wetenschappen en Technologie, zei dat de daling grotendeels kan worden toegeschreven aan twee beleidsmaatregelen van de voormalige Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador.
De Mexicaanse populist, die zelfs na zijn aftreden vorig jaar zeer populair bleef, bouwde zijn politieke beweging op de brede steun van armere en op het platteland wonende Mexicanen, met de belofte dat hij de armen op de eerste plaats zou zetten en de welvaart eerlijker zou verdelen in het Latijns-Amerikaanse land.
- President Simons: “Landbouw moet versneld worden ontwikkeld…..
- ONDERWIJSSYSTEEM IN VRIJE VAL..
- TCT-minister Landveld: ‘Busvervoer moet weer betrouwbaar, e…..
- President Simons: “Suriname moet inzetten op landbouw en vo….
- Rovers lachen minister uit – geluidbites vangen geen koge….
- KWIKDAMP IN WOONBUURTEN..
- Politie onderschept 28 kilo marihuana bij controlepost Burn…..
- Getuigenverhoren in zaak tegen Daniëlle Veira: focus op tel…..
- Cubaanse Chargé d’Affaires Domínguez: ‘Onze deur staat alti…..
- Traditionele leiders en president Simons bespreken grondenb….
- Broederschap onder druk, stilte uit Paramaribo.
- RAMDINS REPUTATIE TE GRABBEL?..
- Gewapende mannen schieten bij beroving handelszaak Red Appl…..
- WETGEVING VOOR E-BIKES MOET NU!..
- Vereniging MadeiSU neemt ‘muziekkapel’ in gebruik en komt m…..
- Karta-Bink: Beschermingsmaatregelen nodig op Wijdenboschbru….
- Jones hekelt corruptie en vraagt minister voor integriteits….
- Ramdien vraagt actie rond Safe City en noodhuisvesting poli….
- Nationale Jeugdraad Suriname en DNA werken aan Jeugdwet .
- President Simons waarschuwt corruptelingen:‘Ik ga voor je h…..
- Jessurun, De Haan en Bissessur officieel verdachten in SLM-…..