door Steven Seedo
PARAMARIBO — Fluitist Ronald Snijders heeft in verband met vijftig jaar Srefidensi de song ‘Wi wani wan swit’ Sranan’ geschreven. Het nummer wordt eind van de maand gelanceerd via social media rond samen met een videoclip.
De tekst van dit lied heeft een waarschuwend karakter en gaat vooral over de noodzakelijke verbeteringen in combinatie met vijftig jaar Surinaamse onafhankelijkheid. In de gerapte tekst zitten ook de eerste vier regels uit ‘Mi kondre tru mi lobi yu’.
“Snijders deelt de goede hoop die veel Surinamers in Suriname en de diaspora deze dagen hebben voor een voorspoedige nabije toekomst van Suriname”
De stijl van de nieuwe single is een dansbare combinatie van kawina, rap, soul en jazz. Naast Ronald op de fluit, met vocals, kawina en keys, leveren Helianthe Redan (zang), Jeffrey Spalburg (rap) en Etienne Stadwijk (additional keyboards) opvallende bijdrages aan ‘Wi wani wan swit’ Sranan’.
Hoop maar ook onvrede
Snijders deelt de goede hoop die veel Surinamers in Suriname en de diaspora deze dagen hebben voor een voorspoedige nabije toekomst van Suriname. “Er is een nieuwe regering en voor het eerst zit een vrouw aan het roer. De IMF heeft onder de vorige regering groen licht gegeven en de toekomstige opbrengst uit de nieuwe grote olievoorraden belooft op papier veel. Kortom genoeg reden tot goede hoop”, meent de fluitist in gesprek met de Ware Tijd.
Echter, er heerst naar zijn mening ook nog veel onvrede in Suriname. Met name bij de gewone man die tekens weer moest wachten op tastbare, echte vooruitgang en verbetering van praktische leefomstandigheden als een goede riolering.
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..