door Steven Seedo
PARAMARIBO — Fluitist Ronald Snijders heeft in verband met vijftig jaar Srefidensi de song ‘Wi wani wan swit’ Sranan’ geschreven. Het nummer wordt eind van de maand gelanceerd via social media rond samen met een videoclip.
De tekst van dit lied heeft een waarschuwend karakter en gaat vooral over de noodzakelijke verbeteringen in combinatie met vijftig jaar Surinaamse onafhankelijkheid. In de gerapte tekst zitten ook de eerste vier regels uit ‘Mi kondre tru mi lobi yu’.
“Snijders deelt de goede hoop die veel Surinamers in Suriname en de diaspora deze dagen hebben voor een voorspoedige nabije toekomst van Suriname”
De stijl van de nieuwe single is een dansbare combinatie van kawina, rap, soul en jazz. Naast Ronald op de fluit, met vocals, kawina en keys, leveren Helianthe Redan (zang), Jeffrey Spalburg (rap) en Etienne Stadwijk (additional keyboards) opvallende bijdrages aan ‘Wi wani wan swit’ Sranan’.
Hoop maar ook onvrede
Snijders deelt de goede hoop die veel Surinamers in Suriname en de diaspora deze dagen hebben voor een voorspoedige nabije toekomst van Suriname. “Er is een nieuwe regering en voor het eerst zit een vrouw aan het roer. De IMF heeft onder de vorige regering groen licht gegeven en de toekomstige opbrengst uit de nieuwe grote olievoorraden belooft op papier veel. Kortom genoeg reden tot goede hoop”, meent de fluitist in gesprek met de Ware Tijd.
Echter, er heerst naar zijn mening ook nog veel onvrede in Suriname. Met name bij de gewone man die tekens weer moest wachten op tastbare, echte vooruitgang en verbetering van praktische leefomstandigheden als een goede riolering.
- Afdeling Rijbewijzen stapt per 4 augustus volledig over op ….
- Man (28) opgepakt voor bedreiging vriendin en dreiging met …..
- Het verdwenen historische verhaal van Nassylaan 43..
- Speciale unit moet luchtvaartsector uit financiële nood hel…..
- Topfunctionarissen Hira en Ganpat ontlast uit functie bij F…..
- Grote zoekactie na mijnramp in Chili.
- Man aangehouden voor bedreiging en brandstichting.
- VHP QUORUM VOORPROEFJE..
- Fractiefonds..
- ‘Bigi Boy’ sluit deur naar UFC niet definitief..
- JAGUAR NOG STEEDS NIET OPTIMAAL BESCHERMD..
- Simons: Buitenlandse Zaken speelt sleutelrol in toekomst Su….
- HOE VERDIENT HAKRINBANK USD 2.5 MILJOEN AAN RVI TERUG?..
- Andermaal SLM..
- Sapoen laat kritische houding niet varen..
- Ambassadeurschap of afvloeiing?..
- Nederland trekt boetekleed aan: ‘Luchtdroppings zijn geen h…..
- Opmerkelijk – Kritiek op Rode Kruis in België om aanbieden …..
- Hongerige kinderen: Suriname tussen ‘stunting’ en overgewic…..
- Arbeidsinspectie hoort Hellings op 4 augustus over ontslag ….
- Het verborgen gebrek in het onderwijs: waarom financiële ke…..