In het kader van het Paramaribo Urban Rehabilitation Program (PURP) is recent de renovatie en restauratie van het Cultuurstudies-gebouw op het historische Fort Zeelandia succesvol afgerond. Deze oplevering markeert opnieuw een belangrijke stap in het behoud en herstel van Suriname’s cultureel erfgoed.
Het gerestaureerde gebouw, dat onderdeel vormt van de monumentale binnenstad van Paramaribo, heeft een rijke geschiedenis en zal wederom worden ingezet voor educatieve en culturele doeleinden. De werkzaamheden zijn uitgevoerd met respect voor de oorspronkelijke architectuur en historische waarde van het pand.
De Directeur Cultuur, Dweight Warsodikromo onderstreept deze restauratie als een streven naar duurzaam erfgoedbeheer als basis voor nationale trots en educatie. Het Directoraat Cultuur zal zich blijven inzetten voor een toekomst waarin ons verleden zichtbaar, tastbaar en levend blijft.
Het project wordt gefinancierd onder Loan No. 3905/OC-SU en uitgevoerd onder toezicht van het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, dat optreedt als opdrachtgever (The Employer). De uitvoering van de renovatiewerkzaamheden werd gecoördineerd door de Project Implementation Unit (PIU) PURP, terwijl het bouwbedrijf BASKA N.V. verantwoordelijk was voor de praktische uitvoering van de restauratie.
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen..
- SAO viert 44-jarig bestaan met workshop..
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Stemmen bij volmacht..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..