In het kader van het Paramaribo Urban Rehabilitation Program (PURP) is recent de renovatie en restauratie van het Cultuurstudies-gebouw op het historische Fort Zeelandia succesvol afgerond. Deze oplevering markeert opnieuw een belangrijke stap in het behoud en herstel van Suriname’s cultureel erfgoed.
Het gerestaureerde gebouw, dat onderdeel vormt van de monumentale binnenstad van Paramaribo, heeft een rijke geschiedenis en zal wederom worden ingezet voor educatieve en culturele doeleinden. De werkzaamheden zijn uitgevoerd met respect voor de oorspronkelijke architectuur en historische waarde van het pand.
De Directeur Cultuur, Dweight Warsodikromo onderstreept deze restauratie als een streven naar duurzaam erfgoedbeheer als basis voor nationale trots en educatie. Het Directoraat Cultuur zal zich blijven inzetten voor een toekomst waarin ons verleden zichtbaar, tastbaar en levend blijft.
Het project wordt gefinancierd onder Loan No. 3905/OC-SU en uitgevoerd onder toezicht van het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, dat optreedt als opdrachtgever (The Employer). De uitvoering van de renovatiewerkzaamheden werd gecoördineerd door de Project Implementation Unit (PIU) PURP, terwijl het bouwbedrijf BASKA N.V. verantwoordelijk was voor de praktische uitvoering van de restauratie.
- Minister Ramadhin opent politieke aanval op nefroloog Goerd…..
- Amafo reageert op klacht Chas Mijnals: ‘beschuldiging is be…..
- ‘Zusterteams’ Yelyco op koers voor eerste klasse finale..
- Concubinaat en buitenvrouwen: tussen recht en realiteit..
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis..
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..