PARAMARIBO — De regering heeft in samenwerking met de Centrale Bank van Suriname met de aanpassing van het Algemeen Voorschrift 7 procent-hypotheken in november 2023 een belangrijke stap gezet in het toegankelijker maken van betaalbare woningfinanciering voor de samenleving. Sinds de invoering van deze verbeterde financieringsfaciliteit is al ongeveer SRD tweehonderd miljoen aan kredieten verstrekt, waarmee meer Surinaamse gezinnen de kans hebben gekregen om hun woondromen te realiseren.
Vanaf de aanpassingen in november 2023 zijn er 73 nieuwe woningen gebouwd, 52 nieuwgebouwde woningen en twintig kavels gekocht en zijn 67 woningen gerenoveerd. Dit draagt direct bij aan de uitbreiding van de woningvoorraad en de verbetering van de leefomstandigheden van gezinnen. Ook hebben Veel huishoudens hebben hun wooncomfort kunnen verbeteren en bestaande woningen behouden voor de lange termijn.
“Deze cijfers tonen aan dat het beleid van de regering vruchten afwerpt en een positieve impact heeft op zowel de woningmarkt als de levenskwaliteit van burgers”
Soepele maatregelen
In 2023 is het maximale leenbedrag is verhoogd van SRD 950.000 naar SRD 1.600.000, het maximale inkomen is verhoogd van SRD 22.500 naar SRD 35.000 en vanaf mei 2024 is het maximale inkomen verder opgetrokken naar SRD 50.000. Andere versoepelingsmaatregelen zijn dat de maximale looptijd is opgetrokken van 25 jaar naar 30 jaar, maar ook de eigen inbreng van minimaal 25 procent van de aanschafwaarde bij aankoop van een nieuwbouwwoning is niet meer van toepassing.
Verder is de minimale bouwoppervlakte voor nieuwbouw woonhuizen teruggebracht van vijftignaar veertig vierkante meter, terwijl de maximale woonoppervlakte van 150 vierkantemeter gehandhaafd is. “Deze cijfers tonen aan dat het beleid van de regering vruchten afwerpt en een positieve impact heeft op zowel de woningmarkt als de levenskwaliteit van burgers”, zegt de regering in een persbericht.
- Ramdin wordt vandaag gekandideerd voor functie van OAS-secr…..
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur..
- Clarificatie over personeelsbetalingen Huize Ashiana en bra…..
- BEVOLKINGSBELEID OF BELEIDLOOS BEVOLKEN?..
- VREES ONDER MIGRANTEN..
- President blokkeerde salarissen personeel Huize Ashiana nie…..
- Olie zal verrijken en vergiftigen..
- Nieuwe praktijklessen bij VSO Ilse Labadie helpen meisjes o…..
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing..
- Al bijna SRD 200 miljoen aan woningfinanciering verstrekt..
- Natelling voor negende volks- en woningtelling begonnen..
- Schoon drinkwater voor dorpen op agenda van ministerie NH..
- Granman Velantie uit ernstige bezorgdheid over kiezerslijst…..
- SURINAME KAN ZICH GEEN FOUTE KEUZES MEER VEROORLOVEN..
- Misiekaba: “Volk verdient beter dan huidige regering”..
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag..
- NPS houdt discussie over de mogelijke oplossing voor corrup…..
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..