PARAMARIBO — De regering heeft in samenwerking met de Centrale Bank van Suriname met de aanpassing van het Algemeen Voorschrift 7 procent-hypotheken in november 2023 een belangrijke stap gezet in het toegankelijker maken van betaalbare woningfinanciering voor de samenleving. Sinds de invoering van deze verbeterde financieringsfaciliteit is al ongeveer SRD tweehonderd miljoen aan kredieten verstrekt, waarmee meer Surinaamse gezinnen de kans hebben gekregen om hun woondromen te realiseren.
Vanaf de aanpassingen in november 2023 zijn er 73 nieuwe woningen gebouwd, 52 nieuwgebouwde woningen en twintig kavels gekocht en zijn 67 woningen gerenoveerd. Dit draagt direct bij aan de uitbreiding van de woningvoorraad en de verbetering van de leefomstandigheden van gezinnen. Ook hebben Veel huishoudens hebben hun wooncomfort kunnen verbeteren en bestaande woningen behouden voor de lange termijn.
“Deze cijfers tonen aan dat het beleid van de regering vruchten afwerpt en een positieve impact heeft op zowel de woningmarkt als de levenskwaliteit van burgers”
Soepele maatregelen
In 2023 is het maximale leenbedrag is verhoogd van SRD 950.000 naar SRD 1.600.000, het maximale inkomen is verhoogd van SRD 22.500 naar SRD 35.000 en vanaf mei 2024 is het maximale inkomen verder opgetrokken naar SRD 50.000. Andere versoepelingsmaatregelen zijn dat de maximale looptijd is opgetrokken van 25 jaar naar 30 jaar, maar ook de eigen inbreng van minimaal 25 procent van de aanschafwaarde bij aankoop van een nieuwbouwwoning is niet meer van toepassing.
Verder is de minimale bouwoppervlakte voor nieuwbouw woonhuizen teruggebracht van vijftignaar veertig vierkante meter, terwijl de maximale woonoppervlakte van 150 vierkantemeter gehandhaafd is. “Deze cijfers tonen aan dat het beleid van de regering vruchten afwerpt en een positieve impact heeft op zowel de woningmarkt als de levenskwaliteit van burgers”, zegt de regering in een persbericht.
- Brandstofvoorziening naar binnenland stilgelegd op bevel va…..
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint..
- Transvaal blijft perfect in Suriname Major League..
- Tweede ronde volkstelling start na uitdagingen in eerste fa…..
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost..
- ‘Surinaamse’ drugscrimineel maakt deal met justitie in Nede…..
- Regering en Centrale Bank realiseren doorbraak in betaalbar…..
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton..
- PLCP versterkt Surinaamse bedrijven voor kansen in olie- en…..
- Minister Landvreugd: “Ik blijf minister na maandag”..
- RVI-PROGRAMMA: MOOI, MAAR TEVEEL RUIS EN TE WEINIG TRANSPAR…..
- PRESIDENT RUSLAND..
- Santokhi vraagt 28 zetels bij komende verkiezingen..
- Bewolkt maar grotendeels droog..
- Politie pakt 614 verdachten op in januari: Sterkere aanpak …..
- Zeker 40 doden bij busongeluk in Mexico..
- Santokhi: “Suriname kan zich ontwikkelen met een miljoen me…..
- Rudolf Willem Otmar Dest (77) Voorhout 3-2-2025..
- Ilse Marie Liesdek – Dompig (89) Amsterdam 4-2-2025..
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele w…..
- “Alle gronden moeten worden teruggegeven aan het Palestijns…..