De nieuwe regering onderzoekt actief mogelijkheden om de schuldenlast van het land te verlichten. Dit zei president Jennifer Geerlings-Simons gisteren in een interview. Een team van deskundigen van het ministerie van Financiën en het Kabinet van de President, is reeds belast met het analyseren van de overheidsfinanciën.
‘’Vanaf mijn beëdiging hebben we duidelijk aangegeven, dat we zoeken naar manieren om de druk van schuldenaflossing te verlichten‘’, aldus Geerlings-Simons. Er worden momenteel gesprekken gevoerd met internationale experts en een aantal instellingen, waaronder de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF). ‘’Die gesprekken lopen door, en we zullen ook met andere partijen om de tafel moeten om te kijken hoe we verlichting kunnen brengen, vooral omdat de druk in de komende periode zal toenemen.‘’
Een prioriteit voor het nieuwe kabinet is het afronden van de nationale begroting voor 2025.
In dat kader is ook overleg gevoerd met de Belastingdienst en financiële experts om te zoeken naar manieren om de staatsinkomsten te verhogen. Daarbij ligt de nadruk op het verbeteren van belastinginning, met name van de belasting over de toegevoegde waarde (btw).
Volgens Geerlings-Simons zijn er signalen dat ondernemers wel btw innen bij consumenten, maar deze niet doorstorten aan de overheid. ‘’De Belastingdienst zal daar streng op moeten toezien.‘’ Ook bij de douane zijn knelpunten geconstateerd die aangepakt moeten worden om de efficiëntie te verhogen en de inkomsten te verbeteren.
Het uiteindelijke doel is om voldoende middelen binnen te halen om de lopende verplichtingen van de overheid tot het einde van het jaar te kunnen dekken. ‘’Daar ligt momenteel onze focus‘’, aldus de president.
The post Regering onderzoekt opties om schuldenlast te verlichten ..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….
- VHP werkt maandag mee aan DNA-vergadering toelating coaliti….
- Bondru: niet in ‘slaapstand’ gaan tot de volgende verkiezin…..
- Opdoeken militaire posten in Lawa-gebied baart Granman Sime…..
- Robinhood met groot machtsvertoon bekerkampioen..
- Raoul Hellings: ‘Nog een lange weg te gaan voordat we kunne…..
- Ondernemers pitchen hun droom tijdens brunch FMF Business S…..
- Frankrijk erkent binnenkort Palestijnse staat: wereld diep ….
- Bikini’s waarin je écht kunt zwemmen..
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..
- Historische halvefinaleplek Tammenga/Fränkel in Norceca Bea…..