De nieuwe regering onderzoekt actief mogelijkheden om de schuldenlast van het land te verlichten. Dit zei president Jennifer Geerlings-Simons gisteren in een interview. Een team van deskundigen van het ministerie van Financiën en het Kabinet van de President, is reeds belast met het analyseren van de overheidsfinanciën.
‘’Vanaf mijn beëdiging hebben we duidelijk aangegeven, dat we zoeken naar manieren om de druk van schuldenaflossing te verlichten‘’, aldus Geerlings-Simons. Er worden momenteel gesprekken gevoerd met internationale experts en een aantal instellingen, waaronder de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF). ‘’Die gesprekken lopen door, en we zullen ook met andere partijen om de tafel moeten om te kijken hoe we verlichting kunnen brengen, vooral omdat de druk in de komende periode zal toenemen.‘’
Een prioriteit voor het nieuwe kabinet is het afronden van de nationale begroting voor 2025.
In dat kader is ook overleg gevoerd met de Belastingdienst en financiële experts om te zoeken naar manieren om de staatsinkomsten te verhogen. Daarbij ligt de nadruk op het verbeteren van belastinginning, met name van de belasting over de toegevoegde waarde (btw).
Volgens Geerlings-Simons zijn er signalen dat ondernemers wel btw innen bij consumenten, maar deze niet doorstorten aan de overheid. ‘’De Belastingdienst zal daar streng op moeten toezien.‘’ Ook bij de douane zijn knelpunten geconstateerd die aangepakt moeten worden om de efficiëntie te verhogen en de inkomsten te verbeteren.
Het uiteindelijke doel is om voldoende middelen binnen te halen om de lopende verplichtingen van de overheid tot het einde van het jaar te kunnen dekken. ‘’Daar ligt momenteel onze focus‘’, aldus de president.
The post Regering onderzoekt opties om schuldenlast te verlichten ..
- Artino Oldenstam keert terug met zwoele single ‘Gitara’..
- Boedjoe veroordeeld voor vernieling van politieke billboard…..
- Zo woon ik: ‘Ik was op slag verliefd!’..
- Rusland schroeft viering Marine Dag terug na golf Oekraïens….
- Krin birti-actie Land van Dijk..
- Amerika en Mexico winnaars Norceca Beach Tour Suriname..
- Transvaal triomfeert met 3-0, Robinhood verovert beker met ….
- Slachtoffer steekincident in het MMC overleden; verdachte a….
- Jongeren Matawai voelen zich in de steek gelaten na ontruim…..
- Van Dijk-Silos: Ik ga niet mee in welles-of-nietes.
- Medische missie AMISTAD 2025 succesvol afgerond..
- Korpsleiding: ‘Uitspraken Van Dijk-Silos zijn ongefundeerd,…..
- Suriname, jouw tijd is nu!.
- Starnieuws terug online na technische storing.
- Tsang keert terug in regering: Nieuwe minister OWRO.
- WILLEM CAMPAGNESTRAAT OOK STUK..
- Akkoord EU en VS: Amerikaanse importheffingen van 15 procen…..
- Jah Hands Baas slaat bredere muzikale weg in met nieuwe sin…..
- Stephen Tsang wordt minister van Openbare Werken..
- Stephen Tsang keert terug als minister van Openbare Werken..
- Gracia Ormskirk: “Dirk Currie is deskundig genoeg om minist…..