Milieudeskundige Erlan Sleur zegt zich ernstig zorgen te maken over de grootschalige mijnbouwactiviteiten in het natuurgebied, Brownsberg. Volgens Sleur is de bevolking zich onvoldoende bewust van de werkelijke omvang van deze activiteiten. “Er wordt ten onrechte gesproken over kleinschalige mijnbouw, terwijl de werkelijkheid een heel ander beeld laat zien,” stelt hij.
De Stichting Natuurbehoud Suriname (STINASU), verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van het gebied, slaagt er volgens Sleur niet in om effectief op te treden tegen de illegale goudactiviteiten. Hij wijst op het gebrek aan continuïteit binnen de organisatie en de regering, waar gemiddeld elke drie jaar een nieuwe directeur wordt aangesteld.
“Hoewel er herhaaldelijk aan de bel wordt getrokken, blijven structurele veranderingen uit. Er lijkt sprake te zijn van een systematische poging om mensen uit het gebied te weren,” aldus Sleur.
Hij stelt dat Bronsberg bewust wordt verwaarloosd, niet door onmacht, maar uit berekening. Zowel de regering als STINASU lijken hun verantwoordelijkheid te ontlopen, mogelijk omdat ook er economische belangen zijn bij de mijnbouw in het gebied.
- Verwarde Braziliaanse vrouw verft haar kat met roze meubelv…..
- VN hekelt Guatemala vanwege ‘onmenselijke’ uitzettingen van…..
- Priester in Polen vermoordt dakloze man met bijl en door he…..
- Strafzaak tegen Daniëlle Veira begint 1 augustus..
- Romano Meriba: “We moeten samen zorgen voor veilige opvang …..
- Mouni Roy zingt met Chiranjeevi in speciale ‘Vishwambhara’-…..
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf i….
- Drake en Central Cee vallen binnen met nieuwe track na ‘Wir…..
- Tyla stylet haar eigen haar vanwege het budget..
- Beyoncé en Jay-Z sluiten tweede hypotheek af op Bel Air-lan…..
- Triptii Dimri noemt Vicky Kaushal ‘inspirerend’..
- Dagblad Suriname, maandag 28 juli 2025..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWAFVAL..
- Tsang wordt minister Openbare Werken..
- Moeder dwingt dochter zedenzaak tegen stiefvader in te trek…..
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien.
- China wil heersen over de Latijns-Amerikaanse wegen..
- De teloorgang van de NPS (deel 1)..
- Verontwaardiging over weigering visa voor Venezolaans Littl…..
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunn….
- Mexico start loterij om migranten in VS te steunen..