Milieudeskundige Erlan Sleur zegt zich ernstig zorgen te maken over de grootschalige mijnbouwactiviteiten in het natuurgebied, Brownsberg. Volgens Sleur is de bevolking zich onvoldoende bewust van de werkelijke omvang van deze activiteiten. “Er wordt ten onrechte gesproken over kleinschalige mijnbouw, terwijl de werkelijkheid een heel ander beeld laat zien,” stelt hij.
De Stichting Natuurbehoud Suriname (STINASU), verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van het gebied, slaagt er volgens Sleur niet in om effectief op te treden tegen de illegale goudactiviteiten. Hij wijst op het gebrek aan continuïteit binnen de organisatie en de regering, waar gemiddeld elke drie jaar een nieuwe directeur wordt aangesteld.
“Hoewel er herhaaldelijk aan de bel wordt getrokken, blijven structurele veranderingen uit. Er lijkt sprake te zijn van een systematische poging om mensen uit het gebied te weren,” aldus Sleur.
Hij stelt dat Bronsberg bewust wordt verwaarloosd, niet door onmacht, maar uit berekening. Zowel de regering als STINASU lijken hun verantwoordelijkheid te ontlopen, mogelijk omdat ook er economische belangen zijn bij de mijnbouw in het gebied.
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterk….
- Opmerkelijk – Vroegst geboren baby ooit viert zijn eerste v…..
- Geen donderslag bij heldere hemel..
- Gewapende beroving bij GOw2 Coesewijnestraat..
- WIST U DAT: Het ‘steltdorp’ Ganvié in het Afrikaanse Benin …..
- Brazilië kiest een van zijn armere steden om VN-klimaatonde…..
- Noord-Korea wijst toenaderingspoging nieuwe Zuid-Koreaanse …..
- Mexico-Stad viert 700 jaar sinds de stichting door de inhee…..
- Open dag LBO-STS 4 helpt leerlingen en ouders studiekeuze t…..
- Veertien krijgen SPWE-certificaat training ‘Project schrijv…..
- Genevievre Jordan: “Ik ben de stem van velen”..
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten o….
- Chris Brown en Bryson Tiller domineren nieuwe R&B-afspe…..
- Mariah Carey vertelt over de ‘belofte’ die Rihanna zou hebb…..
- Chlöe Bailey schittert op St. Lucia Carnival in vurige outf…..
- Beyoncé’s Cowboy Carter Tour sloot af als grootste countrym…..
- Ramsaran bezoekt Memre Buku Kazerne..
- Brunings: ‘Combinatie milieu, olie en gas biedt kansen’..
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet allee….
- Vier Surinaamse studenten behalen medisch diploma in Cuba..
- Viertal aangehouden voor gewapende roofoverval..