Na maanden van intensieve onderhandelingen hebben de regering en vijf gezondheidsbonden een akkoord bereikt over de invoering van aangepaste loonreeksen voor het personeel van diverse zorginstellingen. De overeenkomst werd gisteren officieel ondertekend op het ministerie van Volksgezondheid.
De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), tevens coördinator van de clusterministers voor vakbondsaangelegenheden, en volksgezondheiddirecteur Rakesh Gajadhar Sukul. De betrokken bonden zijn:– Personeelsbond Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)– Bond van Personeel Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)– Algemene Bond van Personeel Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ)– Bond van Personeel Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)– Bond van Personeel Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
Aangepaste loonstructuren per instellingDe nieuwe loonstructuur is reeds uitgewerkt voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo en zal dienen als model voor andere ziekenhuizen. Elk ziekenhuis zal op basis hiervan een eigen aangepaste loonstructuur ontwikkelen, met begeleiding van juridische toetsing om fouten en ongelijkheden te vermijden.
Overbrugging en toelagenTot de definitieve invoering per 1 januari 2025, zal het zorgpersoneel blijven profiteren van overbruggingstoelagen. Tevens is overeengekomen dat ook het personeel van het Diakonessenhuis en het Sint Vincentius Ziekenhuis aanspraak maakt op de SRD 1500 toelage die eerder aan landsdienaren werd toegekend.
Tarieven en toekomstbestendigheidEen belangrijk element in de overeenkomst is het hernieuwd overleg tussen de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) en het ministerie van Volksgezondheid over aanpassing van de ziekenhuistarieven. Deze stap is noodzakelijk in het licht van de verhoogde loonkosten.
Minister Mac Andrew benadrukte tijdens de ondertekening het belang van deze overeenkomst: “Het zorgpersoneel vormt de ruggengraat van onze gezondheidszorg. Met deze loonreeksen zorgen we voor een beloning die recht doet aan hun cruciale bijdrage.”
De besluitenlijst met alle afspraken wordt binnenkort ter goedkeuring voorgelegd aan de Regeringsraad. De minister verwacht op basis van het gegeven mandaat geen obstakels in de verdere uitvoering.
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..