Na maanden van intensieve onderhandelingen hebben de regering en vijf gezondheidsbonden een akkoord bereikt over de invoering van aangepaste loonreeksen voor het personeel van diverse zorginstellingen. De overeenkomst werd gisteren officieel ondertekend op het ministerie van Volksgezondheid.
De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), tevens coördinator van de clusterministers voor vakbondsaangelegenheden, en volksgezondheiddirecteur Rakesh Gajadhar Sukul. De betrokken bonden zijn:– Personeelsbond Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)– Bond van Personeel Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)– Algemene Bond van Personeel Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ)– Bond van Personeel Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)– Bond van Personeel Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
Aangepaste loonstructuren per instellingDe nieuwe loonstructuur is reeds uitgewerkt voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo en zal dienen als model voor andere ziekenhuizen. Elk ziekenhuis zal op basis hiervan een eigen aangepaste loonstructuur ontwikkelen, met begeleiding van juridische toetsing om fouten en ongelijkheden te vermijden.
Overbrugging en toelagenTot de definitieve invoering per 1 januari 2025, zal het zorgpersoneel blijven profiteren van overbruggingstoelagen. Tevens is overeengekomen dat ook het personeel van het Diakonessenhuis en het Sint Vincentius Ziekenhuis aanspraak maakt op de SRD 1500 toelage die eerder aan landsdienaren werd toegekend.
Tarieven en toekomstbestendigheidEen belangrijk element in de overeenkomst is het hernieuwd overleg tussen de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) en het ministerie van Volksgezondheid over aanpassing van de ziekenhuistarieven. Deze stap is noodzakelijk in het licht van de verhoogde loonkosten.
Minister Mac Andrew benadrukte tijdens de ondertekening het belang van deze overeenkomst: “Het zorgpersoneel vormt de ruggengraat van onze gezondheidszorg. Met deze loonreeksen zorgen we voor een beloning die recht doet aan hun cruciale bijdrage.”
De besluitenlijst met alle afspraken wordt binnenkort ter goedkeuring voorgelegd aan de Regeringsraad. De minister verwacht op basis van het gegeven mandaat geen obstakels in de verdere uitvoering.
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..