Het grote percentage kiezers dat niet is gaan stemmen, heeft hoogstwaarschijnlijk te maken met een diepgewortelde teleurstelling in het beleid van zowel de huidige als de vorige regering. Veel burgers hebben het vertrouwen verloren en geloven niet dat er wezenlijke veranderingen zullen plaatsvinden, ongeacht wie er aan de macht komt.
Henk Ramnandanlal, ondervoorzitter van de PALU, uit in een interview met ATV zijn verbazing over het feit dat bijna 45.000 mensen hun stem hebben uitgebracht op president Chan Santokhi. Volgens hem heeft het staatshoofd de samenleving nauwelijks de waarheid voorgehouden.
De politicus benadrukt dat de nieuw gevormde coalitie moet beseffen wat haar te doen staat. Hij prijst de zes partijen die direct na de stemmentelling tot een samenwerkingsafspraak zijn gekomen, maar waarschuwt dat het beleid grondig en radicaal moet worden veranderd om verdere problemen in het land te voorkomen.
Ramnandanlal stelt dat de PALU in zo’n situatie anders te werk zou zijn gegaan. “Wij zouden eerst hebben gekeken hoe zaken inhoudelijk beter kunnen worden aangepakt, in plaats van meteen te streven naar macht en posities.”
Volgens hem is de partij bereid samen te werken met elke andere partij, mits de inhoud leidend is. Indien de PALU wordt benaderd om een bijdrage te leveren, zal zij niet aarzelen om haar kennis beschikbaar te stellen.
Ramnandanlal hoopt dat de nieuwe coalitie haar beloften nakomt en daadwerkelijk het volk zal betrekken bij de uitvoering van het beleid.
- Jorka Supu..
- TotalEnergies dient plannen in voor geplande offshore olie-…..
- NDP en NPS betuigen medeleven dodelijke bootramp bij Albina..
- Tweede Kamer vergadert over visumvrij reizen voor Suriname..
- Nieuwe regeercoalitie zet koers uit met ondertekenen akkoor…..
- Suriname-Puerto Rico..
- D66 wil visumplicht voor Surinamers zo snel mogelijk versoe…..
- NPS leeft mee met slachtoffers tragisch bootongeluk Marowij…..
- President Santokhi spreekt medeleven uit na dodelijk booton…..
- Cool-D brengt inspirerend nummer ‘Problema’ uit..
- NPS verslagen van bericht over bootongeluk..
- Drie doden en meerdere vermisten na bootongeval op Marowijn…..
- Bootramp Marowijnerivier: drie doden, vier vermisten, vier …..
- Theatershow Kaseko in Concert brengt Surinaamse klanken opn…..
- Man in verzekering na omhakken kokosnootboom..
- Ray Neïman eregast Matinée Française..
- Bijna 50 jaar onafhankelijkheid – Tijd voor een ande…..
- Carmen Elaine Sweeb-Redman..
- Henk Paul Wartes..
- Mentale gezondheid en kennen van eigen rechten centraal tij…..
- Royal Fiiman Paansu viert 10-jarig bestaan: een decennium v…..