Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking en onlangs gekozen als secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), heeft tijdens een persconferentie gezegd, dat de OAS geen directe invloed heeft op het grondenrechtenbeleid in Suriname. Hij reageerde hiermee op de bezorgdheid van verschillende organisaties over dit onderwerp.
Volgens Ramdin is het Inter-Amerikaans rechtssysteem autonoom en kan de secretaris-generaal van de OAS zich niet bemoeien met interne Surinaamse aangelegenheden. “De OAS kan alleen richtlijnen geven, maar geen actie ondernemen”, aldus Ramdin.
Het grondenrechtenvraagstuk is al lange tijd een gevoelig onderwerp. De regering is bezig de grondenrechten vast te leggen in een wet, maar door belangenverstrengeling en een gebrek aan medewerking van volksvertegenwoordigers, ligt het werk voorlopig stil. Dit zorgt voor vertraging in de erkenning van de rechten van inheemse en tribale volkeren.
Ramdin onderstreepte het belang van een inclusieve benadering, waarbij de inheemse en tribale volkeren actief worden betrokken bij de economische ontwikkeling van het land. Hij pleit al sinds 2006 voor wetgeving op dit gebied en zal zich ook internationaal hiervoor blijven inzetten in zijn nieuwe functie als secretaris-generaal van de OAS. ‘’Ik zal blijven pleiten voor een rechtvaardige behandeling van inheemse en tribale volkeren’’, aldus Ramdin.
The post Ramdin: ‘OAS heeft geen invloed op grondenrechtenbeleid’ ..
- Energiespelers Caribisch gebied houden dit jaar beslissende…..
- Milieupolitie beboet ondernemer SRD 7.500 voor illegaal dum…..
- Man Aangehouden voor Mishandeling Echtgenote..
- Personeel hoofdstembureaus getraind door CHS..
- Vijftienjarige leerling valt leeftijdsgenoot aan met mes na…..
- Poetin geeft Oekraïners zonder documenten zes maanden om Ru…..
- CBvS: Publicatie jaarverslagen vanaf 2026 tijdig en volgens…..
- CBvS lijdt verlies in 2022..
- Curtis Hofwijks is terug in de politiek..
- ECD doet onderzoek naar klacht omtrent vuil op de berm aan …..
- Vluchtelingen helpen met inladen container voor Suriname..
- A20 vindt vervolg IMF-programma niet ondenkbaar..
- Het wegnemen van metalen voorwerpen die aan anderen of de s…..
- Reactie op ‘Politieke participatie… legaliteits…..
- Hakrinbank maakt winst en keert dividend uit..
- Ordening bus- en bootsector..
- Leerlingen en studenten ontevreden over studietoelage van S…..
- Green Heritage Fund Suriname en International Ocean Academy…..
- KFC maakt droom jongerenorganisatie SESHAT waar met zaalvoe…..
- Grote hoeveelheid goud buitgemaakt bij gewapende overval op…..
- Man doodgeschoten te Koemboe in Brokopondo..