Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking en onlangs gekozen als secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), heeft tijdens een persconferentie gezegd, dat de OAS geen directe invloed heeft op het grondenrechtenbeleid in Suriname. Hij reageerde hiermee op de bezorgdheid van verschillende organisaties over dit onderwerp.
Volgens Ramdin is het Inter-Amerikaans rechtssysteem autonoom en kan de secretaris-generaal van de OAS zich niet bemoeien met interne Surinaamse aangelegenheden. “De OAS kan alleen richtlijnen geven, maar geen actie ondernemen”, aldus Ramdin.
Het grondenrechtenvraagstuk is al lange tijd een gevoelig onderwerp. De regering is bezig de grondenrechten vast te leggen in een wet, maar door belangenverstrengeling en een gebrek aan medewerking van volksvertegenwoordigers, ligt het werk voorlopig stil. Dit zorgt voor vertraging in de erkenning van de rechten van inheemse en tribale volkeren.
Ramdin onderstreepte het belang van een inclusieve benadering, waarbij de inheemse en tribale volkeren actief worden betrokken bij de economische ontwikkeling van het land. Hij pleit al sinds 2006 voor wetgeving op dit gebied en zal zich ook internationaal hiervoor blijven inzetten in zijn nieuwe functie als secretaris-generaal van de OAS. ‘’Ik zal blijven pleiten voor een rechtvaardige behandeling van inheemse en tribale volkeren’’, aldus Ramdin.
The post Ramdin: ‘OAS heeft geen invloed op grondenrechtenbeleid’ ..
- Regering keurt projecten goed voor schoon water, wegen en s…..
- Natio zet stap richting Gold Cup: 1-0..
- Wel of geen dreiging voor communaal plantagegrondbezit met …..
- Advocaat Nazir kon crematie door onbevoegde erfgenamen voor…..
- Nieuwe lichting diplomaten klaar voor de toekomst..
- Regeringsraad geeft goedkeuring voor gemeenschapsprojecten..
- Nieuwe matrassen voor rustruimten in brandweerposten..
- Getuige brandstichting Vaco ontkent verklaringen te hebben …..
- Panka: samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP …..
- Chinese goudzoeker gedood bij roofoverval..
- Bronto Somohardjo: “Transparantie is geen luxe, maar een pl…..
- Kandidatenlijst politieke partijen na 25 maart drie dagen t…..
- Haperende Canawaima zorgt voor vertraging reizigers..
- Leiding onderwijs: Geen betaling leerkrachten voor extra va…..
- Ontevreden militairen DNV eisen uitbetaling van achterstall…..
- TotalEnergies versterkt paraatheid autoriteiten voor offsho…..
- VES: ‘Verwevenheid politiek en economie bepaalt kiezersgedr…..
- Dit weekend wegomleggingen binnenstad..
- Guillaume Elmont moet Nederlands judo uit het slop trekken..
- NDP trots op positie vrouwen op kandidatenlijst..
- Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken bezoekt Surinam…..