Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft aangegeven dat de recente verhogingen van sociale uitkeringen nu pas kunnen worden gerealiseerd, omdat er eerder simpelweg geen geld was.
De verhogingen wekken de indruk dat ze worden doorgevoerd met het oog op de komende verkiezingen, wat doet denken aan de politieke strategieën van eerdere regeringen die soortgelijke maatregelen namen om de samenleving in de aanloop naar verkiezingen te ondersteunen. Toch lijkt het erop dat er nu wél voldoende financiële middelen beschikbaar zijn voor deze verhogingen, ondanks de financiële moeilijkheden in het verleden.
Tegelijkertijd zijn er aanzienlijke schulden bij bedrijven zoals Energie Bedrijven Suriname (EBS), de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) en Telesur, waarvoor de regering nog betalingen moet voldoen. Minister Ramdin benadrukt echter dat er nu prioriteit wordt gegeven aan zaken die lange tijd bleven liggen, ondanks eerdere tekorten. Hij stelt dat het belangrijk is de koopkracht van de bevolking te versterken, en dat de eerste verhogingen al in september 2020 werden doorgevoerd voor de groepen die deze het hardst nodig hadden.
Suriname heeft recent een positieve beoordeling ontvangen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), wat heeft bijgedragen aan het creëren van meer financiële ruimte om de gemeenschap verder tegemoet te komen. De minister benadrukt echter dat deze verhogingen geen verkiezingsstunt zijn, zoals vaak wordt gesuggereerd.
Hij wijst erop dat de regering niet alleen populistische maatregelen heeft genomen, maar ook impopulaire stappen heeft gezet, zoals het afbouwen van subsidies bij bedrijven zoals EBS. Dit is niet typisch voor verkiezingsstrategieën. Volgens Ramdin is de regering meer gefocust op het nemen van moeilijke langetermijnbeslissingen dan op kortetermijnwinst in de aanloop naar de verkiezingen.
In wezen lijkt de regering dus te proberen een balans te vinden tussen het verbeteren van de economische situatie van de samenleving en het nakomen van financiële verplichtingen, terwijl ze tegelijkertijd moeilijke keuzes maakt die noodzakelijk zijn voor de duurzaamheid van het land op lange termijn.
- ABOP keurt optreden tegen journalist Thomas af; start onder…..
- 80-jarige veroordeeld voor goudsmokkel..
- Himmat vertrokken na distributie 28e container hulpgoederen…..
- PALU claimt uniek actieplan: “Zelfs NPS heeft geen plan op …..
- Dharm Mungra lijsttrekker De Nieuwe Leeuw..
- Ministerie van Economische Zaken en Wereldbank bespreken vo…..
- Bronto neemt roer over van papa Somohardjo..
- Brug Saramaccakanaal wordt 26 maart opengesteld..
- INVESTEREN IN VROEGE ONTWIKKELING VERMINDERT CRIMINALITEIT..
- Derde inzittende aanrijding Kennedyweg overleden..
- Ramdin tevreden over het gevoerde beleid..
- Bewolkt en af en toe buien in de middag..
- Bibis geeft na maanden informatie aan in België opgesloten …..
- Spannende wedstrijden bij start 2e ronde troefcallcompetiti…..
- Surinaamse studenten winnen brons tijdens internationale mo…..
- SVJ veroordeelt intimidatie van journalist..
- Sheinbaum: “Verkiezingen voor rechterlijke macht maken Mexi…..
- Jolanda Eugenie Meijer-Hanenberg (66) Amsterdam 17-3-2025..
- August Hans Ricardo de Randamie (74) Rotterdam 16-3-2025..
- Zakat, hoe en waarom..
- Zonne-energie voor Boven Suriname..