Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft aangegeven dat de recente verhogingen van sociale uitkeringen nu pas kunnen worden gerealiseerd, omdat er eerder simpelweg geen geld was.
De verhogingen wekken de indruk dat ze worden doorgevoerd met het oog op de komende verkiezingen, wat doet denken aan de politieke strategieën van eerdere regeringen die soortgelijke maatregelen namen om de samenleving in de aanloop naar verkiezingen te ondersteunen. Toch lijkt het erop dat er nu wél voldoende financiële middelen beschikbaar zijn voor deze verhogingen, ondanks de financiële moeilijkheden in het verleden.
Tegelijkertijd zijn er aanzienlijke schulden bij bedrijven zoals Energie Bedrijven Suriname (EBS), de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) en Telesur, waarvoor de regering nog betalingen moet voldoen. Minister Ramdin benadrukt echter dat er nu prioriteit wordt gegeven aan zaken die lange tijd bleven liggen, ondanks eerdere tekorten. Hij stelt dat het belangrijk is de koopkracht van de bevolking te versterken, en dat de eerste verhogingen al in september 2020 werden doorgevoerd voor de groepen die deze het hardst nodig hadden.
Suriname heeft recent een positieve beoordeling ontvangen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), wat heeft bijgedragen aan het creëren van meer financiële ruimte om de gemeenschap verder tegemoet te komen. De minister benadrukt echter dat deze verhogingen geen verkiezingsstunt zijn, zoals vaak wordt gesuggereerd.
Hij wijst erop dat de regering niet alleen populistische maatregelen heeft genomen, maar ook impopulaire stappen heeft gezet, zoals het afbouwen van subsidies bij bedrijven zoals EBS. Dit is niet typisch voor verkiezingsstrategieën. Volgens Ramdin is de regering meer gefocust op het nemen van moeilijke langetermijnbeslissingen dan op kortetermijnwinst in de aanloop naar de verkiezingen.
In wezen lijkt de regering dus te proberen een balans te vinden tussen het verbeteren van de economische situatie van de samenleving en het nakomen van financiële verplichtingen, terwijl ze tegelijkertijd moeilijke keuzes maakt die noodzakelijk zijn voor de duurzaamheid van het land op lange termijn.
- Politieagent overlijdt na zware aanrijding..
- Ambtenaren en diplomaten volgen internationale onderhandeli…..
- Toch geen gevecht tussen ‘Bigi Boy’ en Verhoeven..
- Hof van Justitie stelt PVP in het gelijk: Precedent voor re…..
- Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wa…..
- Reactie op de juridische analyse van de heer Hellings..
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..
- Stichting 8 December 1982 veroordeelt intimidatie van journ…..
- Leerkrachten AMS in staking: sommigen hebben al 6 maanden g…..
- Restaurant Week Suriname 2025: ‘Taste in Bloom’ brengt gast…..
- DNL eist dat al haar kandidaten vermogen vastleggen bij de …..
- Medische schendingen: een persoonlijke ervaring..
- Brunswijk: ‘Ik wil zien wat er na 25 mei zal gebeuren’..
- EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten..
- President: IMF programma vandaag succesvol afgesloten..
- VHP geeft ook verklaring uit over incident journalist..
- Leerkrachten van de AMS in staking na uitblijven achterstal…..
- BREAKING — IMF-programma Suriname geëindigd..