De minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, heeft op woensdag 12 maart, voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers, gereageerd op uitlatingen die oud-medisch directeur van Staatsziekenfonds, Humphrey Hasrat, over hem heeft gedaan in een recent interview. De minister reageerde scherp en adviseerde Hasrat, om met pensioen te gaan.
“Ik heb het interview ook gehoord en op sommige momenten moest ik zelfs lachen”, aldus Ramadhin. Hij benadrukte dat Hasrat jarenlang een sleutelrol speelde binnen het Staatsziekenfonds en verweet hem een gebrek aan transparantie en respect voor zorgverleners. Ramadhin sprak ook zijn zorgen uit over de journalistieke aanpak van het interview. Hij bekritiseerde het feit dat beledigende uitspraken over beleidsmakers, zonder correctie werden uitgezonden. “Wanneer een minister iets zegt, wordt hij meteen gecorrigeerd. Maar als een journalist iemand interviewt en toelaat dat een minister wordt uitgescholden, zonder in te grijpen, dan vraag ik mij af, waar de ethische normen en waarden in de journalistiek gebleven zijn”, aldus Ramadhin. Volgens de minister zou de media een rol moeten spelen in het handhaven van fatsoensnormen in het publieke debat. Hij vergeleek dit met de werkwijze in het parlement, waar assembleeleden die beledigende uitspraken doen, worden teruggefloten.
Ramadhin beschuldigt Hasrat van een beleid dat zorgverleners in het verleden heeft ontmoedigd en zelfs vernederd. “Deze man was hoofd van de medische dienst en heeft artsen en zorgwerkers tot op het bot vernederd. Velen zijn destijds vertrokken door zijn manier van onderhandelen”, aldus Ramadhin.
Volgens de minister werden er tussen 2015 en 2020 geen jaarrekeningen ingediend, wat heeft geleid tot een gebrek aan transparantie en verantwoording. Ramadhin benadrukte dat zijn ministerie sinds 2020 aanzienlijke inspanningen heeft geleverd om deze achterstand in te halen. “We hebben de jaarrekeningen van zeven jaar ingelopen, waarvan vijf jaar onder de vorige regering vielen”, aldus de minister. Hij wees erop dat er in de accountantsrapporten sprake is van vermeende fraude en corruptie, wat de ernst van de situatie onderstreept.
De minister zei ook dat Hasrat zonder de juiste procedures te volgen, beslissingen nam over medische uitzendingen. Ramadhin benadrukte dat dergelijke beslissingen moeten worden genomen door de geneeskundige commissie, en niet door individuele functionarissen. Hij zei dat het onderzoek naar deze misstanden doorgaat en verantwoordelijken ter verantwoording zullen worden geroepen en benadrukte het belang van transparantie en verantwoording binnen de zorgsector.
Daarnaast wees Ramadhin op de financiële uitdagingen waarmee zijn ministerie bij de overname in 2020 werd geconfronteerd, waaronder een schuld van 5,5 miljoen dollar voor medicijnen. Maar ondanks deze obstakels, blijft het ministerie zich inzetten voor het herstel en de vernieuwing van de zorgsector in Suriname.
The post Ramadhin haalt uit naar Hasrat: ‘Tijd om met pensioen te gaan’ ..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..
- Alcoholverslaafde krijgt voorwaardelijke straf om van versl…..
- ‘Immortal’ Eersel opnieuw tegen Fransman Nicolas..
- Regelgeving voor e-bikes noodzakelijk..
- Reggae legende Cocoa Tea overleden..
- Regenbuien in de ochtend en onweersbuien in de middag..
- Monument van Gandhi herhaaldelijk het doelwit van vandalism…..
- Verdachte mensensmokkel en -handel blijft langer in voorarr…..
- VS levert per direct weer militaire steun en inlichtingen a…..
- Edward Engelbertus Ignatius Thijm (85) Paramaribo 3-3-2025..
- Carla Vriesde (61) Paramaribo 10-3-2025..