De minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, heeft op woensdag 12 maart, voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers, gereageerd op uitlatingen die oud-medisch directeur van Staatsziekenfonds, Humphrey Hasrat, over hem heeft gedaan in een recent interview. De minister reageerde scherp en adviseerde Hasrat, om met pensioen te gaan.
“Ik heb het interview ook gehoord en op sommige momenten moest ik zelfs lachen”, aldus Ramadhin. Hij benadrukte dat Hasrat jarenlang een sleutelrol speelde binnen het Staatsziekenfonds en verweet hem een gebrek aan transparantie en respect voor zorgverleners. Ramadhin sprak ook zijn zorgen uit over de journalistieke aanpak van het interview. Hij bekritiseerde het feit dat beledigende uitspraken over beleidsmakers, zonder correctie werden uitgezonden. “Wanneer een minister iets zegt, wordt hij meteen gecorrigeerd. Maar als een journalist iemand interviewt en toelaat dat een minister wordt uitgescholden, zonder in te grijpen, dan vraag ik mij af, waar de ethische normen en waarden in de journalistiek gebleven zijn”, aldus Ramadhin. Volgens de minister zou de media een rol moeten spelen in het handhaven van fatsoensnormen in het publieke debat. Hij vergeleek dit met de werkwijze in het parlement, waar assembleeleden die beledigende uitspraken doen, worden teruggefloten.
Ramadhin beschuldigt Hasrat van een beleid dat zorgverleners in het verleden heeft ontmoedigd en zelfs vernederd. “Deze man was hoofd van de medische dienst en heeft artsen en zorgwerkers tot op het bot vernederd. Velen zijn destijds vertrokken door zijn manier van onderhandelen”, aldus Ramadhin.
Volgens de minister werden er tussen 2015 en 2020 geen jaarrekeningen ingediend, wat heeft geleid tot een gebrek aan transparantie en verantwoording. Ramadhin benadrukte dat zijn ministerie sinds 2020 aanzienlijke inspanningen heeft geleverd om deze achterstand in te halen. “We hebben de jaarrekeningen van zeven jaar ingelopen, waarvan vijf jaar onder de vorige regering vielen”, aldus de minister. Hij wees erop dat er in de accountantsrapporten sprake is van vermeende fraude en corruptie, wat de ernst van de situatie onderstreept.
De minister zei ook dat Hasrat zonder de juiste procedures te volgen, beslissingen nam over medische uitzendingen. Ramadhin benadrukte dat dergelijke beslissingen moeten worden genomen door de geneeskundige commissie, en niet door individuele functionarissen. Hij zei dat het onderzoek naar deze misstanden doorgaat en verantwoordelijken ter verantwoording zullen worden geroepen en benadrukte het belang van transparantie en verantwoording binnen de zorgsector.
Daarnaast wees Ramadhin op de financiële uitdagingen waarmee zijn ministerie bij de overname in 2020 werd geconfronteerd, waaronder een schuld van 5,5 miljoen dollar voor medicijnen. Maar ondanks deze obstakels, blijft het ministerie zich inzetten voor het herstel en de vernieuwing van de zorgsector in Suriname.
The post Ramadhin haalt uit naar Hasrat: ‘Tijd om met pensioen te gaan’ ..
- Internet Apoera plat na inbraak bij Telesur..
- ‘Presidenten Wijdenbosch, Venetiaan en Santokhi hebben bijg…..
- SHI veroordeelt beschadiging en diefstal van beelden van Ga…..
- Filipijnen sturen ex-president Duterte naar ICC voor moorde…..
- SVB en SML gaan over tot digitale verkoop toegangskaarten v…..
- EZ-minister Kuldipsingh: “Goede standaarden maken economie …..
- Joerawan: ‘Regering moet directeur ontslaan voor rust en or…..
- CARICOM: ‘Ramdin als secretaris-generaal een historische mi…..
- BEP verwacht invloed Ramdin bij uitvoeren vonnissen..
- 200 percelen langs Libanonweg uitgegeven..
- Permanente expo Anton de Kom in Openluchtmuseum Nieuw-Amste…..
- Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte gearresteerd..
- Project ‘Labor Market Alignment with New Industries’ moet d…..
- Filipijnse oud-president Duterte opgepakt wegens misdaden t…..
- PVV verslaat Broki met 4-0..
- Team Adhin wint Nationale Viertallen Kampioenschappen SBB..
- BRED Banque Populaire brengt beleefdheidsbezoek aan preside…..
- Na het koffiedik kijken…..
- Uitgifte van 200 percelen langs de Libanonweg..
- Alleen mensen die ergens naar streven zijn interessant..
- Cursisten vervaardigen regenbeschermkappen voor Telecomcont…..