Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning stelt dat president Chan Santokhi Suriname in aanzienlijk betere staat achterlaat dan waarin hij het land aantrof in 2020. In het radioprogramma Welingelichte Kringen op Radio ABC benadrukte hij dat het land dankzij het gevoerde beleid nu beschikt over meer stabiliteit en toekomstperspectief.
“De enige vraag die er toe doet is: welk Suriname heeft Santokhi aangetroffen, en in welke staat laat hij het land achter? De feiten spreken voor zich,” aldus Raghoebarsing.
Economisch herstel en hervormingen onder regering-SantokhiVolgens de minister heeft de regering onder leiding van president Santokhi moedige keuzes gemaakt om de financiële en economische crisis te keren. “Het financieel verkeer zat volledig vast. Dankzij structurele hervormingen is er weer ruimte ontstaan voor groei, investeringen en stabiliteit.”
Hij benadrukt dat geen enkele eerdere president zoveel energie heeft gestoken in overleg met vakbonden en maatschappelijke organisaties. “Het vereist durf om de zwaarste problemen aan te pakken, en dat is precies wat Santokhi heeft gedaan.”
Sociale zorg nooit eerder zo versterktNaast economische maatregelen wijst Raghoebarsing op forse investeringen in de sociale sector. “Er is nog nooit zoveel geld gegaan naar sociale voorzieningen en kwetsbare groepen. Dat is de verdienste van deze regering.”
De bewindsman stelt dat de kritiek uit bepaalde hoeken ongefundeerd is. “De geschiedenis wordt niet geschreven door holle vaten. Integendeel, zij zal oordelen dat Santokhi een beter land heeft achtergelaten dan hij aantrof.”
Raghoebarsing zal maandagmiddag een persconferentie houden, waarin alle beleidsresultaten en financiële cijfers over de periode 2020-2025 worden gepresenteerd. “We zullen aantonen dat Suriname onder Santokhi vooruit is gegaan, op basis van feiten – niet van meningen.”
De minister besluit dat Santokhi met opgeheven hoofd kan terugkijken op zijn presidentschap. “Hij heeft het land in moeilijkste tijden geleid, en dat met integriteit en vastberadenheid. Hij kan trots door Suriname blijven lopen.”
- Kettingzaag en mobiele zaagmachine voor Kwamalasamutu..
- Vaktraining levert niet alleen certificaten, maar ook naaim…..
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs..
- Anti-Tabak Posters overhandigd aan Lyco 2..
- Wegomlegging in verband met verkiezing president..
- HVB levert minister namens NDP..
- 21 ronden vaktraining Textiele werkvormen af..
- Breaking: Simons gekozen tot president van Suriname..
- SELECTIEVE VERONTWAARDIGING STEMBRIEFJES..
- DRINGENDE ITEMS NATIONALE ASSEMBLEE..
- Dalai Lama: ‘Ik wil nog 40 jaar leven’..
- Menselijk skelet Krikie Negie mogelijk van bewaker Ho Pax M…..
- Training ondernemerschap moet zelfredzaamheid bevorderen..
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding..
- Morgen wegomlegging tijdens verkiezing president en vicepre…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- Ruth Wijdenbosch: “Politieke keuzes NPS markeren breuk met …..
- PETRONAS boort dieper in ‘Golden Lane’ op zoek naar oli…..
- De eerste..
- De eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Muggen: klein maar gevaarlijk..