door Steven Seedo
PARAMARIBO — Gospelzanger Raff Chanco heeft ook dit jaar de traditie voortgezet door op 1 januari, zijn jaardag, een nieuwe song uit te brengen. Deze keer dropte hij zelfs twee nieuwe nummers: ‘Meke Fesi’ en ‘Holi Mi’. “Dit jaar heb ik het anders gedaan. Beide liederen gaan over mijn wensen voor dit jaar. En ik denk dat het de wens is van eenieder om te worden geleid door God in alles wat ze willen of zullen ondernemen dit jaar”, verklaart de artiest tegenover de Ware Tijd.
De songs heeft Chanco zelf geproduceerd. Asgar Koster deed wel de co-productie van ‘Holi Mi’. Bij ‘Meke Fesi’, die hij zelf heeft gearrangeerd, liet hij pianist Henk Misiedjan de originele piano opnieuw spelen en speelde Julian Anijs, van huis uit basgitarist, solo gitaar. Chanco nam de akoestisch gitaar voor zijn rekening. “Deze twee projecten betekenen heel veel voor mij. Het zijn mijn eerste projecten als producer/arrangeur.”
‘Holi Mi’ gaat over het vertrouwen op God en het vinden van de kracht om de ware bestemming te omarmen. “Het is voor mij een diepgaande expressie van het verlangen om te worden geleid door God, zodat ik kan zijn wie ik werkelijk moet zijn en mijn roeping kan vervullen.”
Chanco begon in 2020 met zijn traditie van het uitbrengen van nieuwe songs op de eerste dag van het nieuwe jaar. Hij beet de spits af met ‘Yu Na Mi Taanga’. In 2022 volgde ‘Paadong’ en vorig jaar dropte hij ‘Gado Papa’.
De gospelartiest, die ook aan zingende boodschap doet, vertelt aan de Ware Tijd dat de fans dit jaar met Godswil heel veel projecten van hem kunnen verwachten. “Het wordt een mooi jaar vol nieuwe muziek”, belooft Chanco.
- Regering probeert breuk bij SBB te lijmen..
- SLM-beerput gaat langzaam open..
- Onderminister GBB ziet grondconversie als succes..
- Rechtsvraag bevoegdheid OKB in kwestie NPS onbeantwoord..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 bezoekt hoofdstembur…..
- ‘Kat let op de melk’ bij gronduitgiftebeleid..
- Is het belastingverdrag met Curaçao in het voordeel van Sur…..
- Mathoera: “de vicepresident moet zich ook houden aan de reg…..
- Het West-Suriname ontwikkelingsplan van Dr. Ir. Frank Essed..
- Tsang: “Willekeur als Centrale Bank alles zelf mag bepale…..
- Williams: “Surinaams volk is teleurgesteld en gedemotiveerd…..
- VIDS wil volledige informatie krijgen over kwestie Chinalco..
- Man aangehouden voor overtreden beschermingsbevel..
- ‘Winderig weer lastig voor vissers’..
- Verdachte die ondanks beschermingsbevel ex-vrouw molesteerd…..
- Defensie maakt inhaalslag; 100 militairen gedecoreerd..
- Copix Foundation presenteert Short Film Festival vol Surina…..
- Asabina: “SZF mist solidariteit”..
- Surinaamse eindselectie Tri Nations Cup bekend..
- Bermen worden weer aangepakt na contractverlenging met onde…..
- Consumentenprijzen in december 2024 gemiddeld met 0.5% gest…..