door Steven Seedo
PARAMARIBO — Gospelzanger Raff Chanco heeft ook dit jaar de traditie voortgezet door op 1 januari, zijn jaardag, een nieuwe song uit te brengen. Deze keer dropte hij zelfs twee nieuwe nummers: ‘Meke Fesi’ en ‘Holi Mi’. “Dit jaar heb ik het anders gedaan. Beide liederen gaan over mijn wensen voor dit jaar. En ik denk dat het de wens is van eenieder om te worden geleid door God in alles wat ze willen of zullen ondernemen dit jaar”, verklaart de artiest tegenover de Ware Tijd.
De songs heeft Chanco zelf geproduceerd. Asgar Koster deed wel de co-productie van ‘Holi Mi’. Bij ‘Meke Fesi’, die hij zelf heeft gearrangeerd, liet hij pianist Henk Misiedjan de originele piano opnieuw spelen en speelde Julian Anijs, van huis uit basgitarist, solo gitaar. Chanco nam de akoestisch gitaar voor zijn rekening. “Deze twee projecten betekenen heel veel voor mij. Het zijn mijn eerste projecten als producer/arrangeur.”
‘Holi Mi’ gaat over het vertrouwen op God en het vinden van de kracht om de ware bestemming te omarmen. “Het is voor mij een diepgaande expressie van het verlangen om te worden geleid door God, zodat ik kan zijn wie ik werkelijk moet zijn en mijn roeping kan vervullen.”
Chanco begon in 2020 met zijn traditie van het uitbrengen van nieuwe songs op de eerste dag van het nieuwe jaar. Hij beet de spits af met ‘Yu Na Mi Taanga’. In 2022 volgde ‘Paadong’ en vorig jaar dropte hij ‘Gado Papa’.
De gospelartiest, die ook aan zingende boodschap doet, vertelt aan de Ware Tijd dat de fans dit jaar met Godswil heel veel projecten van hem kunnen verwachten. “Het wordt een mooi jaar vol nieuwe muziek”, belooft Chanco.
- Instituut voor Marron- en Inheemse Studies voorgesteld voor…..
- Jaarlijks bijkans 30 nieuwe lepragevallen in Suriname..
- Ook op deze zondag veel regen..
- ‘Trump fel in telefoongesprek met Deense premier over Groen…..
- Korpschef sluit ME-training in regio west af met speedmars..
- Mildred Magdalena Isselt Dankoor (81) Haarlem – Neder…..
- Marlyn Yvonne Hiwat (60) Paramaribo 18-1-2025..
- CIA: Covid19 ‘waarschijnlijker’ uit een laborat…..
- Kans op plaatselijke wateroverlast..
- Lloyd Read: “Regering schendt mensenrechten Inheemsen op st…..
- Het falen van Volksgezondheid..
- Officiële ingebruikname van plantmachine en waterzuiverings…..
- Suriname basketbalt zich op speelse wijze langs Greneda naa…..
- Regionale veerdienst start op zijn vroegst pas later dit ja…..
- Bouwwerkzaamheden ‘Waka Pasi’ Coronie al maanden gestop…..
- WAARBORGSOM IS SYMPTOOMBESTRIJDING..
- OKB zal NPS deze week registreren..
- Verdachte voor meerdere diefstallen aangehouden..
- Suriname bouwt aan voedselzekerheid: moderne machines voor …..
- Nog steeds komt lepra voor in Suriname..
- Plan Gezondheidszorg: Censuur in de VMS..