Radio- en Televisiebedrijven in Suriname kampen met grote uitdagingen. De zorgpunten zijn via de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname (VRTS) meegedeeld aan president Chan Santokhi. De vereniging geeft aan dat de bedrijven niet instaat zijn te voldoen aan betalingen, waarvan velen in USD. De verhogingen van de spectrumgelden en tarieven voor nutsvoorzieningen vormen een zware last voor de bedrijven. “De situatie is nijpend en bedrijven willen overgaan tot het ontslaan van personeel”, zegt voorzitter Anwar Lall Mohamed, van de VRTS. “Daarom wordt er tijdig aan de bel getrokken.” Ook het vergunningsbeleid van TAS vormt een zorgpunt voor de VRTS.
Het staatshoofd had in 2023 reeds een team aangewezen om alle vraagstukken van de vereniging door te nemen. Ook werd er aan de minister van Transport, Communicatie en Toerisme gevraagd om partijen aan te horen en met de deskundigen te werken aan oplossingen. Uit die gesprekken zijn er een aantal voorstellen voortgekomen, maar deze hebben niet geleid tot een definitieve oplossing. Om tot een definitief besluit te komen heeft de president partijen verzocht om vanuit dezelfde informatiepositie te vertrekken in het overleg.
De president heeft een nieuw team van deskundigen gevraagd om een inventarisatie te maken van alle beschikbare informatie en oplossingsmodellen voor de zorgpunten van de vereniging. Santokhi gelooft dat het overleg tussen partijen beter zal gaan als alle partijen dezelfde informatiepositie hebben. Hij stelde voor dat TCT, TAS, VRTS en het team van deskundigen de al reeds bestaande informatie met elkaar uitwisselen. Indien er verschillen zijn moeten deze eerst besproken en aangevuld worden. Hierna kunnen partijen gezamenlijk werken aan oplossingsvoorstellen.
“Ik denk dat we allemaal aan een kant staan om een oplossing te vinden. Niemand wil dat deze sector kapotgaat. Laten we naar de bedragen kijken en uiteindelijk een oplossing zoeken die voor alle partijen beter is”, merkt het staatshoofd. De president verwacht na twee weken een advies, waarna deze in de regeringsraad kan worden behandeld, zodat er een definitief besluit genomen kan worden.
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..