Radio- en Televisiebedrijven in Suriname kampen met grote uitdagingen. De zorgpunten zijn via de Vereniging Radio- & Televisiebedrijven Suriname (VRTS) meegedeeld aan president Chan Santokhi. De vereniging geeft aan dat de bedrijven niet instaat zijn te voldoen aan betalingen, waarvan velen in USD. De verhogingen van de spectrumgelden en tarieven voor nutsvoorzieningen vormen een zware last voor de bedrijven. “De situatie is nijpend en bedrijven willen overgaan tot het ontslaan van personeel”, zegt voorzitter Anwar Lall Mohamed, van de VRTS. “Daarom wordt er tijdig aan de bel getrokken.” Ook het vergunningsbeleid van TAS vormt een zorgpunt voor de VRTS.
Het staatshoofd had in 2023 reeds een team aangewezen om alle vraagstukken van de vereniging door te nemen. Ook werd er aan de minister van Transport, Communicatie en Toerisme gevraagd om partijen aan te horen en met de deskundigen te werken aan oplossingen. Uit die gesprekken zijn er een aantal voorstellen voortgekomen, maar deze hebben niet geleid tot een definitieve oplossing. Om tot een definitief besluit te komen heeft de president partijen verzocht om vanuit dezelfde informatiepositie te vertrekken in het overleg.
De president heeft een nieuw team van deskundigen gevraagd om een inventarisatie te maken van alle beschikbare informatie en oplossingsmodellen voor de zorgpunten van de vereniging. Santokhi gelooft dat het overleg tussen partijen beter zal gaan als alle partijen dezelfde informatiepositie hebben. Hij stelde voor dat TCT, TAS, VRTS en het team van deskundigen de al reeds bestaande informatie met elkaar uitwisselen. Indien er verschillen zijn moeten deze eerst besproken en aangevuld worden. Hierna kunnen partijen gezamenlijk werken aan oplossingsvoorstellen.
“Ik denk dat we allemaal aan een kant staan om een oplossing te vinden. Niemand wil dat deze sector kapotgaat. Laten we naar de bedragen kijken en uiteindelijk een oplossing zoeken die voor alle partijen beter is”, merkt het staatshoofd. De president verwacht na twee weken een advies, waarna deze in de regeringsraad kan worden behandeld, zodat er een definitief besluit genomen kan worden.
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..
- UNODC voert evaluatie uit: Suriname wil implementatie VN-ve…..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..