De Progressief Verheffende Partij (PVP) zal tot het laatste moment strijden voor deelname aan de verkiezingen van 2025. De kortgedingrechter heeft besloten dat de partij niet conform een bepaling in de statuten en het huishoudelijk reglement heeft gehandeld, voor de registratie bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Nadat het CHS de registratie afwees, is de partij in administratief beroep gegaan bij de president, die het vervolgens ook afwees. Daarna werd een kortgeding aangespannen, waarbij de rechter vanochtend uitspraak deed in het nadeel van de partij.
De voorzitter van de PVP, Roy Bhikarie, zegt tegen . dat hij het vonnis nog niet in handen heeft. Echter, hij weet nu al dat de partij in hoger beroep gaat. En als dat ook geen vruchten afwerpt, zal hij internationaal zijn recht zoeken. Hij vindt dat een deel van de samenleving wordt uitgesloten om haar stem uit te brengen.
De PVP stelt zich op het standpunt dat drie van de vijf bestuursleden een besluitenlijst moeten tekenen zodat die rechtsgeldig is. Aangezien er vijf bestuursleden zijn, kunnen de overige twee geen invloed op besluiten uitoefenen wanneer de meerderheid reeds overeenstemming heeft. Het CHS vindt dat alle vijf bestuursleden de lijst moeten ondertekenen.
- Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra..
- Bemanning RSS Barracuda getraind..
- Bond SBB legt werk neer na uitblijven CAO onderhandelingen..
- Surinaamse gebruikers melden storing X ook..
- Atompai op 8ste plek op NPS kandidatenlijst: “deze positie …..
- $ 3.8 miljoen investering in dagbehandelunits en medisch ap…..
- Verkiezing Ramdin als secretaris-generaal OAS ‘bitterzoet…..
- President Santokhi schenkt boot aan Kroonenburg voor betere…..
- Verdachte schietincident Nickerie achter slot en grendel..
- Technical Support Consultant..
- Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo…..
- Plein: ‘Onderwijs en ondernemerschap sleutel tot vooruitgan…..
- Verdachte aangehouden, die via etenswaren drugs het cellenh…..
- SBB-directie ontdekt onregelmatigheden bij houttransport..
- IMF verwacht 3% groei Surinaamse economie..
- President Santokhi overhandigt boot aan gemeenschap van Kro…..
- President Santokhi feliciteert minister Ramdin met historis…..
- Politiek analist Betterson verwacht grote verrassing van A2…..
- Regio Bijstand Team-West houdt verdachte van schietincident…..
- Suriname en IMF voeren gesprekken ter afronding van de nege…..
- Verdachten aangehouden voor poging tot inbraak..