door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Progressief-Verheffende Partij (PVP) gaat bij de rechter in beroep om de beslissing van president Chandrikapersad Santokhi, dat de partij niet mag meedoen aan de verkiezingen ongedaan te maken. Voorzitter Roy Bhikhari van de PVP beschuldigt het Centraal Hoofdstembureau (CHS) van kwader trouw bij het interpreteren van de statuten van de partij, terwijl president Santokhi verdacht wordt andere motieven te hebben bij het afwijzen van het verzoekschrift waar de partij in eerste instantie in beroep kon gaan.De rechtszaak is maandag aanhangig gemaakt. Daarin eist de PVP dat de weigering om deel te kennen nemen aan de verkiezingen wordt opgeschort, totdat deze kwestie in een bodemprocedure is beslecht. De PVV werd in eerste instantie niet ingeschreven door het Centraal Hoofdstembureau voor deelname aan de verkiezingen, omdat de machtiging om de partij in te schrijven niet voldeed aan de vereisten die in overeenstemming moeten zijn met de statuten van de politieke organisatie.
Dit is te kwader trouw en in strijd met het motivering – en zorgvuldigheidsbeginsel
Het CHS weigerde de inschrijving te doen omdat volgens haar niet drie maar alle vijf leden van de PVP de documenten voor de inschrijving hadden moeten ondertekenen. Bhikhari zegt dat het hier gaat om een verschil van inzicht over hoe de statuten gelezen worden. “Nergens in onze statuten en huishoudelijk reglement staat dat alle vijf leden van het hoofdbestuur de partij moeten vertegenwoordigen. Er staat wel dat het bestuur de organisatie in rechte vertegenwoordigt, maar dat wil niet zeggen dat alle leden, alle documenten moeten tekenen.”
Ander oordeel
Bhikari valt erover dat het CHS in haar motivering van de afwijzing de woorden het voltallig bestuur heeft gebruikt. “Dit is te kwader trouw en in strijd met het motivering – en zorgvuldigheidsbeginsel”, zet de PVP-voorman. Hij verwacht dat de rechter tot en ander oordeel zal komen en de beslissing van het CHS en dat van de president zal verwerpen of de eis van de partij zal inwilligen dat deze kwestie in een bodemprocedure wordt beslecht, maar de partij zich dan wel mag inschrijven en deelnemen aan de verkiezingen.
Bhikhari wijst erop dat de partij aan al de andere twaalf van de dertien vereisten voor de inschrijving heeft voldaan, dus ook het betalen van de waarborgsom. Daarnaast is op de dag van de inschrijving geprobeerde nog een lid van het bestuur te laten tekenen, echter was de tijd te kort en het vijfde lid was uitstedig. “Eigenlijk hebben we niets verkeerds gedaan om uitgesloten te worden”, zegt Bhikhari.
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..