De Progressief-Verheffende Partij (PVP) heeft een kort geding aangespannen tegen het Centraal Hoofdstembureau (CHS) en president Chan Santokhi. De partij stelt dat haar registratie onterecht is geweigerd en dat deze beslissing in strijd is met de Kiesregeling en haar statuten.
Volgens artikel 35 van de Kiesregeling zijn de weigeringsgronden voor registratie limitatief opgesomd. De PVP stelt dat geen van deze gronden van toepassing is en dat het CHS en het Administratief Beroepsinstituut van president onterecht extra eisen stellen, zoals ondertekening van een volmacht door het voltallige bestuur. Artikel 7 lid 2 van het huishoudelijk reglement bepaalt dat besluiten binnen het hoofdbestuur bij gewone meerderheid worden genomen.
In een resolutie van 5 maart 2025 (no. 404/RP) handhaafde president Santokhi de beslissing van het CHS, waarbij een eigen interpretatie van de statuten en het huishoudelijk reglement werd gehanteerd. De PVP noemt dit onjuist en stelt dat het CHS en de president het motiverings- en zorgvuldigheidsbeginsel hebben geschonden.
De partij beschouwt de weigering als een poging om haar deelname aan de verkiezingen te blokkeren en eist via de rechter alsnog registratie. De uitspraak in het kort geding zal bepalen of de PVP kan meedoen aan de komende verkiezingen.
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..