De Progressief-Verheffende Partij (PVP) heeft een kort geding aangespannen tegen het Centraal Hoofdstembureau (CHS) en president Chan Santokhi. De partij stelt dat haar registratie onterecht is geweigerd en dat deze beslissing in strijd is met de Kiesregeling en haar statuten.
Volgens artikel 35 van de Kiesregeling zijn de weigeringsgronden voor registratie limitatief opgesomd. De PVP stelt dat geen van deze gronden van toepassing is en dat het CHS en het Administratief Beroepsinstituut van president onterecht extra eisen stellen, zoals ondertekening van een volmacht door het voltallige bestuur. Artikel 7 lid 2 van het huishoudelijk reglement bepaalt dat besluiten binnen het hoofdbestuur bij gewone meerderheid worden genomen.
In een resolutie van 5 maart 2025 (no. 404/RP) handhaafde president Santokhi de beslissing van het CHS, waarbij een eigen interpretatie van de statuten en het huishoudelijk reglement werd gehanteerd. De PVP noemt dit onjuist en stelt dat het CHS en de president het motiverings- en zorgvuldigheidsbeginsel hebben geschonden.
De partij beschouwt de weigering als een poging om haar deelname aan de verkiezingen te blokkeren en eist via de rechter alsnog registratie. De uitspraak in het kort geding zal bepalen of de PVP kan meedoen aan de komende verkiezingen.
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..
- Verdachte herkend aan lichaamskenmerken en aangehouden na r…..
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..
- Quick Response Team houdt verdachte aan..
- KPS krijgt veiligheidsattributen van de Franse ambassade..
- Plein feliciteert Rusland bijvoorbaat met presidentschap..
- Amafo roept op tot nationale strijd tegen armoede..
- LEERKRACHTEN VERDIENEN RESPECT..
- VERRUWING EN MOREEL VERVAL: WIE GRIJPT IN?..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Financiën bezorgd over energie-opwekking; vraagt samenlevin…..
- EU-landen dringen bij Zelensky aan op herstelen relatie met…..
- Maximilaan Melvin Brammerloo (50) Paramaribo 27-2-2025..
- Jamaicaanse regering aangespoord tot ‘volledige dekol…..
- Sampie: derde grote strijd van buskondre s’ma is om 100.000…..
- Notch verdiend langs Flora..
- Rusland: Terug naar de tijd van stabiliteit met de NPS..
- Raghoebarsing: ik ben niet bereid voor niemand de gevangeni…..
- Tijd dat samenleving belang van meer vrouwen in de politiek…..