Met de benoeming van Shanta Mahadew tot advocaat-generaal is het Openbaar Ministerie (OM) weer formeel compleet, maar de versterking van de top is daarmee nog niet volledig ingevuld. Het vervolgingsapparaat bestaat momenteel uit een procureur-generaal, twee advocaten-generaal, vijf hoofd-officieren van justitie, zeventien officieren van justitie en twee substituut-officieren van justitie.
Volgens procureur-generaal Garcia Paragsingh is er nog steeds behoefte aan uitbreiding binnen de leiding van het OM. “Er is behoefte aan het verruimen van het aantal advocaten-generaal,” stelt Paragsingh. “Maar daarvoor is eerst goedkeuring nodig van de ontwerpwet die momenteel in behandeling is bij De Nationale Assemblee.”
De topmagistraat benadrukt dat het goed functioneren van het OM staat of valt met voldoende menskracht en adequate middelen. “Daar werken wij aan, stap voor stap,” aldus Paragsingh.
Om de werkdruk op termijn verder te verlichten, zijn momenteel meerdere officieren van justitie in opleiding. Verwacht wordt dat zij in 2026 hun traject afronden en kunnen worden ingezet binnen het vervolgingsinstituut. Dat zou de personele druk op de organisatie aanzienlijk moeten verminderen.
- Column: Borrelpraat no. 877..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluite…..
- Twee verdachten aangehouden ter zake beroving te Santigron..
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..
- ANDERMAAL..
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..