Met de benoeming van Shanta Mahadew tot advocaat-generaal is het Openbaar Ministerie (OM) weer formeel compleet, maar de versterking van de top is daarmee nog niet volledig ingevuld. Het vervolgingsapparaat bestaat momenteel uit een procureur-generaal, twee advocaten-generaal, vijf hoofd-officieren van justitie, zeventien officieren van justitie en twee substituut-officieren van justitie.
Volgens procureur-generaal Garcia Paragsingh is er nog steeds behoefte aan uitbreiding binnen de leiding van het OM. “Er is behoefte aan het verruimen van het aantal advocaten-generaal,” stelt Paragsingh. “Maar daarvoor is eerst goedkeuring nodig van de ontwerpwet die momenteel in behandeling is bij De Nationale Assemblee.”
De topmagistraat benadrukt dat het goed functioneren van het OM staat of valt met voldoende menskracht en adequate middelen. “Daar werken wij aan, stap voor stap,” aldus Paragsingh.
Om de werkdruk op termijn verder te verlichten, zijn momenteel meerdere officieren van justitie in opleiding. Verwacht wordt dat zij in 2026 hun traject afronden en kunnen worden ingezet binnen het vervolgingsinstituut. Dat zou de personele druk op de organisatie aanzienlijk moeten verminderen.
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..
- MAS-directeur Amafo: “We investeren in mensen om mee te doe…..
- GROENE LEEUWIN VINDT VROEGE RUST..
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakko…..
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval o…..
- Dasai klaar voor parlementaire werkzaamheden..
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet..
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag..
- Regeerakkoord ondertekend door 5 partijen; ABOP nog niet zo…..
- BIZA bevestigt: Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag..
- Javaans Nieuwjaar donderdag 26 juni geen nationale vrije da…..
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..