President Chan Santokhi heeft aangegeven mogelijk dit weekeinde samen te komen met alle verkiezingsautoriteiten om hen op te roepen de uitslagen sneller bekend te maken. Volgens de president moet er rekening worden gehouden met het verstrijken van enkele belangrijke termijnen.
“Desnoods wordt er 1×24 uur doorgewerkt, want de samenleving en de politieke partijen willen duidelijkheid,” stelde Santokhi tijdens een persconferentie, nadat hij verschillende partijen had ontvangen om over het verkiezingsproces te praten.
De president erkende dat er veel onduidelijkheid heerst. Hij gaf aan het opmerkelijk te vinden dat, hoewel het stembureaubezet goed getraind was, toch bepaalde handelingen zijn nagelaten. In gebieden waar er hertellingen hebben plaatsgevonden, zijn er volgens hem geen grote veranderingen opgetreden. De president verwacht dan ook geen significante wijzigingen meer in de uitslag.
Wat betreft de geconstateerde misstanden gaf hij aan dat het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) hierover een oordeel zal vellen. Hij benadrukte dat hij als president gebruikmaakt van zijn grondwettelijke bevoegdheden om de samenleving te informeren. Tegelijkertijd merkte hij op dat de informatie op het verkiezingsdashboard niet als officieel moet worden beschouwd.
Sommige fouten zouden te herleiden zijn tot het nieuwe kiesstelsel, waardoor de berekeningen dit jaar op een andere manier moesten worden uitgevoerd. “Voor velen was het nieuw,” aldus de president. Hij gaf verder aan dat de regering vroeg is begonnen met de voorbereidingen, maar dat een grondige evaluatie nodig is om te achterhalen waar het precies is misgegaan.
Ten aanzien van de vorming van een nieuwe coalitie stelde de president dat er gekeken moet worden naar inclusiviteit. Hij herhaalde dat een stabiele en breed gedragen coalitie noodzakelijk is om het ingezette beleid, met name op financieel gebied, voort te zetten. “Ik hoop dat de verkiezingsuitslag zich op een evenwichtige manier vertaalt naar een coalitie,” besloot de president.
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproduc…..
- Hoofdstembureau Commewijne stelt verkiezingsresultaten vast…..
- Caricom-voorzitter Mottley feliciteert Simons met verkiezin…..
- Vluchten SLM gaan normaal door..
- Ondernemer beroofd van US$ 91.000 aan de Gongrijpstraat..
- VHP behaalt meeste stemmen in Commewijne..
- Nieuwe generatie pelotonscommandanten versterkt leger..
- Quincy King: ‘Mijn stem is mijn kracht en mijn reis is nog …..
- ‘Coalitie geboren uit zonde, zal geen zegen kennen’..
- Ministerie Volksgezondheid ziet impact verhoogde tariefmaat…..
- Bernharddorp werkt aan erkenning van oorspronkelijk grondge…..
- Stichting Hindostaanse Immigratie herdenkt 152 jaar immigra…..
- Assembleeleden tekenen condoleanceregister voor slachtoffer…..
- Ouderkamers in ziekenhuizen: nabijheid als medicijn..
- Constitutioneel Hof al bijna een maand stuurloos..
- Koniki en Jhagroe geselecteerd voor Caricom Young Professio…..
- Anita Juliette Agnes Noordijk-van Dijk..
- Bromfietser sterft onder vrachtwagen na inhaalmanoeuvre..
- Jeugdige bromfietser komt om bij frontale aanrijding..
- Parlementariërs tekenen condoleanceregister na bootongeluk..
- Vorige regering!..