President Chan Santokhi heeft aangegeven mogelijk dit weekeinde samen te komen met alle verkiezingsautoriteiten om hen op te roepen de uitslagen sneller bekend te maken. Volgens de president moet er rekening worden gehouden met het verstrijken van enkele belangrijke termijnen.
“Desnoods wordt er 1×24 uur doorgewerkt, want de samenleving en de politieke partijen willen duidelijkheid,” stelde Santokhi tijdens een persconferentie, nadat hij verschillende partijen had ontvangen om over het verkiezingsproces te praten.
De president erkende dat er veel onduidelijkheid heerst. Hij gaf aan het opmerkelijk te vinden dat, hoewel het stembureaubezet goed getraind was, toch bepaalde handelingen zijn nagelaten. In gebieden waar er hertellingen hebben plaatsgevonden, zijn er volgens hem geen grote veranderingen opgetreden. De president verwacht dan ook geen significante wijzigingen meer in de uitslag.
Wat betreft de geconstateerde misstanden gaf hij aan dat het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) hierover een oordeel zal vellen. Hij benadrukte dat hij als president gebruikmaakt van zijn grondwettelijke bevoegdheden om de samenleving te informeren. Tegelijkertijd merkte hij op dat de informatie op het verkiezingsdashboard niet als officieel moet worden beschouwd.
Sommige fouten zouden te herleiden zijn tot het nieuwe kiesstelsel, waardoor de berekeningen dit jaar op een andere manier moesten worden uitgevoerd. “Voor velen was het nieuw,” aldus de president. Hij gaf verder aan dat de regering vroeg is begonnen met de voorbereidingen, maar dat een grondige evaluatie nodig is om te achterhalen waar het precies is misgegaan.
Ten aanzien van de vorming van een nieuwe coalitie stelde de president dat er gekeken moet worden naar inclusiviteit. Hij herhaalde dat een stabiele en breed gedragen coalitie noodzakelijk is om het ingezette beleid, met name op financieel gebied, voort te zetten. “Ik hoop dat de verkiezingsuitslag zich op een evenwichtige manier vertaalt naar een coalitie,” besloot de president.
- SBV: Licht beschadigde Amerikaanse dollarbiljetten blijven …..
- President Santokhi: “Laten we de kracht van onze diversitei…..
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-d…..
- VHP 152 Jaar Hindostaanse immigratie..
- Kioe A Sen: “Verjonging versterkt dienstbaarheid aan de sam…..
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..
- Koniki en Jhaghroe geselecteerd voor CARICOM Young Professi…..
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..