PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi laat een onderzoek instellen naar het incident zondag na het congres van coalitiepartij Abop, waarbij een verslaggeefster door vermoedelijk een lid van de Nationale Veiligheidsdienst is bedreigd en geintimideerd. Zo laat het kabinet van de president in een persbericht weten.
Het staatshoofd heeft de leiding van het Directoraat Nationale Veligheid (DNV) opdracht gegeven om dit voorval grondig te onderzoeken. Naar aanleiding van de feiten die uit dit onderzoek naar voren komen, zullen passende maatregelen worden genomen, zo meldt het Kabinet van de President in een officiële verklaring.ADVERTISEMENT
“Het Kabinet van de President verzekert dat het de verdere ontwikkelingen in deze zaak nauwlettend zal volgen en zich blijft inzetten voor het waarborgen van de rechten van alle burgers, met inbegrip van journalisten”
De president benadrukt in de verklaring dat hij “onvoorwaardelijk staat voor recht en wet” en dat hij de vrije pers “te allen tijde zal verdedigen.” Volgens Santokhi is een vrije pers een “essentieel onderdeel van een goed functionerende rechtsstaat en vormt het een fundament voor democratie en transparantie.”
Het Kabinet van de President verzekert dat het de verdere ontwikkelingen in deze zaak nauwlettend zal volgen en zich blijft inzetten voor het waarborgen van de rechten van alle burgers, met inbegrip van journalisten. Deze reactie van het staatshoofd komt nadat zowel de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) als politieke partijen zoals de Abop en de NPS hun bezorgdheid en veroordeling over het incident hebben uitgesproken. Het incident betrof Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname Herald, wiens beeldmateriaal naar verluidt onder bedreiging werd gewist door een lid van DNV na afloop van het Abop-congres.
- Journalistenveld gebelgd om incident tijdens pers-informati…..
- Shell en partners doneren apparatuur ter versterking van vi…..
- 107 Militairen bevorderd..
- RGD op weg naar zelfstandigheid..
- Nieuwe minimumuurloon officieel van kracht..
- Natuur en rechtvaardigheid..
- Minister Landvreugd mag zich niet met de verkiezingen bemoe…..
- Rubio haalt fel uit naar China; Ambassade slaat terug..
- Nieuw minimumuurloon van SRD 52,47 officieel van kracht per…..
- AWJ: Nieuw minimum uurloon officieel van kracht..
- Grote belangstelling voor functie van colporteur bij verkie…..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal aangekomen in Suriname..
- Nieuw bilateraal hoofdstuk..
- PVP stuit op juridische bezwaren in hoger beroep over kandi…..
- Amazon Conservation Team Suriname benadert AWJ voor trainin…..
- Weg naar Zee krijgt duurzame bescherming tegen zeewater..
- Krachtige aardbeving in Zuidoost-Azië eist meerdere levens..
- President Santokhi beëdigt Ashvin Nageswar tot districtscom…..
- China reageert geprikkeld op uitspraken van minister Rubio,…..
- PALU: “Intimidatie van journalist Thomas schaadt Suriname i…..
- Rechter veroordeelt SZF om onterecht ontslagen medewerkster…..