PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi laat een onderzoek instellen naar het incident zondag na het congres van coalitiepartij Abop, waarbij een verslaggeefster door vermoedelijk een lid van de Nationale Veiligheidsdienst is bedreigd en geintimideerd. Zo laat het kabinet van de president in een persbericht weten.
Het staatshoofd heeft de leiding van het Directoraat Nationale Veligheid (DNV) opdracht gegeven om dit voorval grondig te onderzoeken. Naar aanleiding van de feiten die uit dit onderzoek naar voren komen, zullen passende maatregelen worden genomen, zo meldt het Kabinet van de President in een officiële verklaring.ADVERTISEMENT
“Het Kabinet van de President verzekert dat het de verdere ontwikkelingen in deze zaak nauwlettend zal volgen en zich blijft inzetten voor het waarborgen van de rechten van alle burgers, met inbegrip van journalisten”
De president benadrukt in de verklaring dat hij “onvoorwaardelijk staat voor recht en wet” en dat hij de vrije pers “te allen tijde zal verdedigen.” Volgens Santokhi is een vrije pers een “essentieel onderdeel van een goed functionerende rechtsstaat en vormt het een fundament voor democratie en transparantie.”
Het Kabinet van de President verzekert dat het de verdere ontwikkelingen in deze zaak nauwlettend zal volgen en zich blijft inzetten voor het waarborgen van de rechten van alle burgers, met inbegrip van journalisten. Deze reactie van het staatshoofd komt nadat zowel de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) als politieke partijen zoals de Abop en de NPS hun bezorgdheid en veroordeling over het incident hebben uitgesproken. Het incident betrof Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname Herald, wiens beeldmateriaal naar verluidt onder bedreiging werd gewist door een lid van DNV na afloop van het Abop-congres.
- Visser vermist vermoedelijk overboord gevallen..
- SURINAME STAAT VOOR CRUCIALE KEUZES..
- VUILSPUITERIJ ALS AFLEIDINGSMANOEUVRE..
- NDP maakt melding van fraude bij kandidaatstelling; aangift…..
- Ramsukul: “VHP kan 28 zetels behalen”..
- NDP doet aangifte in Para en Coronie voor valsheid in gesch…..
- Santokhi brengt bezoek aan moskee op Ied Ul Fitre..
- Rochni Banwari wint prestigieuze scriptieprijs..
- Ingrid Bouterse haalt fel uit naar regering: “Wat hebben ze…..
- Samenwerking tussen Suriname en Nederland blaast nieuw leve…..
- HET LAATSTE DANSJE?..
- Het Caribische bezoek van VS minister Rubio in perspectief..
- Verrassingen op slotdag achtste speelronde SML..
- AMS gaat zelf op zoek naar middelen voor renovatie schoolge…..
- NDP: Elkaar ondersteunen met Ied-ul-Fitr..
- President Santokhi roept op tot vrede en respect tijdens Ie…..
- JIT schakelt illegale landingsbaan uit..
- IMF WAS NIET ONVERMIJDELIJK..
- ACHTERBLIJVERS..
- PCCC-instituutstudent Chantarella Wolfenbuttel: “Elke vrouw…..
- Regenbuien voorspeld voor laatste dag maart..