President Chan Santokhi heeft ontkend dat de verhoging van sociale uitkeringen een verkiezingsstunt zou zijn. In gesprek met Radio ABC benadrukte de president dat de verhogingen onderdeel zijn van een bredere strategie van de regering om de sociale zekerheid en het welzijn van de Surinaamse bevolking structureel te verbeteren.
Volgens Santokhi komt deze beslissing voort uit de verantwoordelijkheid van de regering om de economie te stabiliseren en de koopkracht van de Surinamers te versterken, met name in tijden van economische uitdagingen.
“Deze maatregelen zijn een noodzakelijke stap in de richting van een duurzamere en stabielere toekomst voor het land, en niet een tactiek in aanloop naar de verkiezingen”, aldus de president.
Tijdens de regeringsraadvergadering van woensdag werd besloten om de Algemene Ouderdomsverzekering (AOV) te verhogen van SRD 1750 naar SRD 2250. Daarnaast zullen de uitkeringen voor mensen met een lichamelijke beperking worden verhoogd van SRD 2500 naar SRD 2750. Ook is er goed nieuws voor studenten: zij kunnen nu rekenen op een toelage van SRD 800, mits zij 18 jaar of ouder zijn.
De president benadrukte dat deze stappen in het kader van sociale hervormingen en economische stabilisatie zijn genomen om de inwoners van Suriname beter te ondersteunen in hun dagelijkse leven.
- BIZA start gesprekken over oproepingskaarten met dc’s..
- Jeugd in Para krijgt kans op naschoolse activiteiten..
- ‘Olie- en gasinvesteringen Suriname kunnen oplopen tot USD …..
- Albert Ramdin krijgt brede steun voor kandidatuur OAS-secre…..
- 12 Pijlers, 13 ongelukken..
- Man brengt zwaar lichamelijke letsel toe aan collega buscha…..
- Korps Politie Suriname ondersteunt nationale voorleesdag..
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..
- Trainingen en gespecialiseerde hulpmiddelen onderdeel strij…..
- Amoksi koos woorden verkeerd: geen groepsverkrachting maar …..
- Yelyco eerste finalist U15-meisjes volleybal play-off..
- President bereid behandeling wet grondenrechten op te schor…..
- Verkiezingsorganisatie in volgende fase..
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..
- CELOS spoort aan tot productieverhoging zoete patat..
- Optredens in Suriname vergden uitdagende omschakeling voor …..
- Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd teg…..
- Suriname en Nederland houden bilateraal drugsoverleg..