President Chan Santokhi heeft ontkend dat de verhoging van sociale uitkeringen een verkiezingsstunt zou zijn. In gesprek met Radio ABC benadrukte de president dat de verhogingen onderdeel zijn van een bredere strategie van de regering om de sociale zekerheid en het welzijn van de Surinaamse bevolking structureel te verbeteren.
Volgens Santokhi komt deze beslissing voort uit de verantwoordelijkheid van de regering om de economie te stabiliseren en de koopkracht van de Surinamers te versterken, met name in tijden van economische uitdagingen.
“Deze maatregelen zijn een noodzakelijke stap in de richting van een duurzamere en stabielere toekomst voor het land, en niet een tactiek in aanloop naar de verkiezingen”, aldus de president.
Tijdens de regeringsraadvergadering van woensdag werd besloten om de Algemene Ouderdomsverzekering (AOV) te verhogen van SRD 1750 naar SRD 2250. Daarnaast zullen de uitkeringen voor mensen met een lichamelijke beperking worden verhoogd van SRD 2500 naar SRD 2750. Ook is er goed nieuws voor studenten: zij kunnen nu rekenen op een toelage van SRD 800, mits zij 18 jaar of ouder zijn.
De president benadrukte dat deze stappen in het kader van sociale hervormingen en economische stabilisatie zijn genomen om de inwoners van Suriname beter te ondersteunen in hun dagelijkse leven.
- Leven Frits van Troon op witte doek..
- KTPI hoopt comeback te maken met nieuwe voorzitter..
- President ontkent: verhoging sociale uitkeringen is geen ve…..
- Ministerraad moet nog beslissen over aankoop nieuw pand voo…..
- Agrarische sector Suriname nog steeds niet voorbereid op ge…..
- Hooggerechtshof: Trump mag betalingen hulporganisaties niet…..
- Jonge vrouw om het leven gebracht door partner..
- Autobrand aan de Kasyustraat in Nickerie..
- Gratis medisch advies tijdens Heart for Women-initiatief..
- Inter Milan en Oranje-rechtsback Dumfries feliciteren SML m…..
- President Santokhi leest voor aan leerlingen van O.S. Midde…..
- SVS viert 74 jaar en zet in op vernieuwing, partnerschappen…..
- Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsstunt, zegt p…..
- Leidraad voor LGBTQ+ inclusieve gezondheidszorg..
- Lectorenteam PTC deelt voortgang en plannen met president S…..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Regering keurt verhoging uitkeringen en bijstand goed..
- VES: 5.000 gezondheidszorg verleners met hoger salaris; een…..
- Hooggerechtshof VS: Trump mag ontwikkelingshulp niet onmidd…..
- Glenn Raül Hok A Hin (64) Amersfoort 1-3-2025..
- Elfried Roël Gorré (80) Rotterdam 26-2-2025..