President Chandrikapersad Santokhi heeft overleg gevoerd met het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) en verschillende betrokken structuren, om de voortgang in het oplossen van grondproblemen te bespreken. Het overleg was een vervolg op de afspraken die eerder, op 13 januari 2025, zijn gemaakt. Tijdens de bijeenkomst op maandag 10 februari op het Kabinet van de President, gaf GBB-onderminister, Sieuw Ramsukul, een actualisatie met betrekking tot achterstanden en uitdagingen binnen het grondbeleid.
Ramsukul lichtte toe dat stagnaties bij grondinspecteurs door onder meer een tekort aan voertuigen en brandstof, de voortgang van werkzaamheden belemmerde. Thans is de situatie enigszins verbeterd, doordat recentelijk twee voertuigen en vier chauffeurs ter beschikking gesteld. Dit werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage vanuit de particuliere sector. Daarnaast heeft het ministerie van Openbare Werken ervoor gezorgd dat grondinspecteurs brandstof kunnen verkrijgen voor hun veldwerk.
Doordat grondinspecteurs zelf chauffeurs zijn, leidt dat tot uitputting en vertragingen in de uitvoering van hun taken. Met de recente verbeteringen, merkt de onderminister een aanzienlijke versnelling in het proces. Ramsukul zei voorts dat hij van de grondinspecteurs verwacht dat zij gezamenlijk veertig rapporten per dag opleveren, wat neerkomt op tien rapporten per inspecteur per dag.
Hoewel er al veel vooruitgang is geboekt en verschillende lijsten zijn afgehandeld, zijn er volgens de onderminister nog steeds aanzienlijke inspanningen nodig om de achterstanden volledig in te lopen. Hij wees op de noodzaak van extra ruimte, meubilair, werkplekken en apparatuur om het proces efficiënter te laten verlopen.
De regering blijft zich inzetten voor een transparant en efficiënt grondbeleid, waarbij stagnaties worden aangepakt en procedures worden versneld ten behoeve van de samenleving.
The post President bespreekt voortgang grondzaken met GBB ..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..
- Stemlocaties uitgebreid vanwege groei in aantal kiesgerecht…..
- Karta-Bink: “Senioren en mensen met een beperking leven let…..
- Weinig interesse voor spoedvergadering DNA..
- Santokhi ontvangt dorpsvertegenwoordigers en ex-leden Jungl…..
- NPS zal IMF programma op operatietafel leggen..
- Leesboeken voor scholieren Boven-Surinamegebied..
- Vorswijk tevreden over aantal afgehandelde grondaanvragen..
- SWM laat USD 2,7 miljoen voor verbetering watervoorziening …..
- Doorsnee gezin heeft al gauw SRD 20 duizend nodig om armoed…..
- Open brief: Beleid jegens Inheemse en tribale gemeenschappe…..
- Raghoebarsing reageert op uitlatingen vicepresident over As…..
- Adek-vakbond eist uiterlijk zaterdag uitbetaling achterstal…..
- FOLS niet van oordeel dat ambtenaren achteruit zijn gegaan..
- RUSTIG, NIET INTEGER..
- Minister Ramdin deelt visie voor OAS in Washington, D.C...
- Veel regen in de ochtend en in de middag..
- Volleybalbond test kunstvloer en digitaal referee systeem u…..
- Frans-Guyanese delegatie in Suriname voor Amazone-samenwerk…..