President Chandrikapersad Santokhi heeft overleg gevoerd met het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) en verschillende betrokken structuren, om de voortgang in het oplossen van grondproblemen te bespreken. Het overleg was een vervolg op de afspraken die eerder, op 13 januari 2025, zijn gemaakt. Tijdens de bijeenkomst op maandag 10 februari op het Kabinet van de President, gaf GBB-onderminister, Sieuw Ramsukul, een actualisatie met betrekking tot achterstanden en uitdagingen binnen het grondbeleid.
Ramsukul lichtte toe dat stagnaties bij grondinspecteurs door onder meer een tekort aan voertuigen en brandstof, de voortgang van werkzaamheden belemmerde. Thans is de situatie enigszins verbeterd, doordat recentelijk twee voertuigen en vier chauffeurs ter beschikking gesteld. Dit werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage vanuit de particuliere sector. Daarnaast heeft het ministerie van Openbare Werken ervoor gezorgd dat grondinspecteurs brandstof kunnen verkrijgen voor hun veldwerk.
Doordat grondinspecteurs zelf chauffeurs zijn, leidt dat tot uitputting en vertragingen in de uitvoering van hun taken. Met de recente verbeteringen, merkt de onderminister een aanzienlijke versnelling in het proces. Ramsukul zei voorts dat hij van de grondinspecteurs verwacht dat zij gezamenlijk veertig rapporten per dag opleveren, wat neerkomt op tien rapporten per inspecteur per dag.
Hoewel er al veel vooruitgang is geboekt en verschillende lijsten zijn afgehandeld, zijn er volgens de onderminister nog steeds aanzienlijke inspanningen nodig om de achterstanden volledig in te lopen. Hij wees op de noodzaak van extra ruimte, meubilair, werkplekken en apparatuur om het proces efficiënter te laten verlopen.
De regering blijft zich inzetten voor een transparant en efficiënt grondbeleid, waarbij stagnaties worden aangepakt en procedures worden versneld ten behoeve van de samenleving.
The post President bespreekt voortgang grondzaken met GBB ..
- Victorie wint derde wedstrijd achter elkaar..
- Franse delegatie voert overleg over IASP-projecten..
- ABOP’ers lopen door onderwatergelopen straten: ‘dit is geen…..
- Getuige ontkent dat er meerdere klachten waren over seksuel…..
- Minister Raghoebarsing: “Het blijft passen en meten”..
- Tweedaagse cursus corporate governance in Suriname..
- Ministerie van Volksgezondheid heeft Denguevirus onder cont…..
- STVS-medewerkers klagen bij vicepresident Brunswijk over on…..
- Rijstboeren in de steek gelaten: Belofte van steun is niet …..
- EBS belooft snelle inhaalslag na gaslevering vertraging..
- Uitstel vermogensregistratie vertragingstactiek in strijd t…..
- Suriname zou kunnen leren van politiek systeem van Zwitserl…..
- Korps Politie Suriname sollicitatie oproep..
- ‘Biza-minister Landvreugd stemt in met teruggeven perceel P…..
- Surinaamse karateka’s heersen in ABC Open..
- Landvreugd geeft perceel terug aan de Staat..
- Tuinbouw biedt mogelijkheden kanszoekende jongeren Commewij…..
- Amnesty: Kinderen in Haïti slachtoffer van gruwelijk bendeg…..
- Werknemers STVS op de stoep bij de vicepresident..
- Lijsttrekker A20/DOE Andrew Baasaron: ‘Ik ben in de politie…..
- Personeel Meteorologische dienst ontevreden..