Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) streeft ernaar om in april het praktijkcentrum in Apoera te openen. De bouw van de praktijkruimten en onderwijswoningen is inmiddels afgerond, maar het centrum moet nog worden uitgerust met de benodigde apparatuur, zegt Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs bij minOWC.
Het praktijkcentrum beslaat 3000 vierkante meter en beschikt over elf ruimtes en drie toiletgroepen. Daarnaast zijn er zeven onderwijswoningen met een totale oppervlakte van 800 vierkante meter. Vier van deze woningen hebben twee kamers, terwijl de overige drie uit drie kamers bestaan.
De bouw van het centrum begon in november 2019 en had aanvankelijk binnen acht maanden voltooid moeten zijn. Door de coronapandemie en financiële problemen liep de oplevering echter flinke vertraging op.
Holband verwacht veel belangstelling vanuit Apoera en omliggende gebieden. Het praktijkcentrum zal inspelen op de vraag naar vaktrainingen die aansluiten bij de behoeften van bewoners en bedrijven.
Vooralsnog zullen opleidingen zoals gawasa, elektrotechniek, werktuigbouw, meubelvaardigheden en ICT worden aangeboden.
- Muziekschool van Wageningen vernoemd naar Willy King..
- Bedrukte stemming bij viering Chinees Nieuwjaar..
- Stiefvader voor de rechter wegens verkrachting..
- ASOCIAAL VUILSTORTEN MOET OPHOUDEN..
- Militair die cocaïne wilde posten na zes maanden aangehoude…..
- Stibula organiseerde workshop over pesten en zelfacceptatie..
- Veel bewolking, maar ook veel regen..
- Colombia weigert deportatievluchten uit VS, Trump reageert …..
- Kans op plaatselijke matige buien en windstoten..
- Purcy Iwan Esajas (75) Amsterdam 22-1-2025..
- Lielia Amalia Arlaud (90) Paramaribo 19-1-2025..
- Trump legt Colombia sancties op na weigering deportatievluc…..
- Oude sluisdeuren in Commewijne vervangen..
- Inbreker in de kraag gevat..
- VIDS initieert landelijk project voor bescherming landrecht…..
- Suriname ongeslagen kampioen Tri Nations Cup..
- Alternatief 2020 lanceert verkiezingscampagne in Paramaribo..
- Rusland reageert op kritiek rond zijn leiderschap; ‘kijk na…..
- De vele molenstenen om Santokhi’s nek (3)..
- Luchthavenbeheer verwacht meer vliegverkeer in 2025..
- Minister Landvreugd: Beweringen berusten niet op waarheid..