Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) streeft ernaar om in april het praktijkcentrum in Apoera te openen. De bouw van de praktijkruimten en onderwijswoningen is inmiddels afgerond, maar het centrum moet nog worden uitgerust met de benodigde apparatuur, zegt Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs bij minOWC.
Het praktijkcentrum beslaat 3000 vierkante meter en beschikt over elf ruimtes en drie toiletgroepen. Daarnaast zijn er zeven onderwijswoningen met een totale oppervlakte van 800 vierkante meter. Vier van deze woningen hebben twee kamers, terwijl de overige drie uit drie kamers bestaan.
De bouw van het centrum begon in november 2019 en had aanvankelijk binnen acht maanden voltooid moeten zijn. Door de coronapandemie en financiële problemen liep de oplevering echter flinke vertraging op.
Holband verwacht veel belangstelling vanuit Apoera en omliggende gebieden. Het praktijkcentrum zal inspelen op de vraag naar vaktrainingen die aansluiten bij de behoeften van bewoners en bedrijven.
Vooralsnog zullen opleidingen zoals gawasa, elektrotechniek, werktuigbouw, meubelvaardigheden en ICT worden aangeboden.
- Surinamers hebben Curaçaose herdenkingscultuur helpen vorme…..
- Unesco erkent Chinees lentefeest als immaterieel cultureel …..
- Burger ruimt vuil Totness op eigen initiatief op..
- Kleine bedrijven Matta zetten stap richting formalisatie..
- Ruim 300.000 USD voor fruitverwerkingsbedrijf in Phedra..
- Arantis blikt terug op succesvol muziekjaar 2024..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen brengt veldbezoek aan hoo…..
- VSB bespreekt toekomst energiesector Suriname met EAS..
- ECD heropent supermarkt na hercontrole kassasysteem..
- Bevelhebber Kioe A Sen internationaal onderscheiden..
- Dichter Prevo: ‘Bouterse is de ware bevrijder van Surinam…..
- Ondernemers uit Matta krijgen hulp van ILO voor toegang tot…..
- Bewoners Toekomst willen oplossing vele problemen..
- President: uitvoering prioriteitsprojecten heeft niets te m…..
- Suriname bereidt zich voor op Caribbean Gospel Songfestival…..
- Verdragsmiddelen naar PKF: een case van good governance..
- Narcoticabrigade pleegt invallen bij bekende drugshaarden..
- SAO speelt in op arbeidsmarktbehoeften met nieuwe traininge…..
- Verdere behandeling strafzaak Kippie-project 7 februari..
- Gajadien: ‘Terugroepwet is belofte aan volk’..
- Sluisdeuren Commewijne vervangen..