Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft gisteren het bekende “politieposthuis 6” op de hoek van de Anamoestraat en Plutostraat officieel opnieuw in gebruik genomen. Vanuit deze locatie zal het Quick Response Team (QRT-Noord) opereren, een gespecialiseerde eenheid gericht op snelle interventies bij ernstige misdrijven zoals inbraken en berovingen.
De heropening werd bijgewoond door hoge politiefunctionarissen, buurtwachtleden en lokale ondernemers. De korpschef, hoofdcommissaris van politie Bryan Isaacs, benadrukte in zijn toespraak dat de politie haar strategieën voortdurend aanpast om de veiligheid in Suriname te verbeteren.
“Burgers en ondernemers moeten zich veilig voelen. Dit is een eerste stap naar samenwerking met particuliere beveiligingsbedrijven en buurtwachten,” aldus Isaacs.
QRT-Noord, dat sinds augustus 2024 actief is, bestaat uit speciaal getrainde politieambtenaren en heeft al meerdere verdachten van zware misdrijven aangehouden. De eenheid zal surveilleren en direct reageren op meldingen van misdrijven in Paramaribo-Noord.
Jerry Miranda, voorzitter van het Buurtwacht Collectief, prees het initiatief om de politie dichter bij de samenleving te brengen. Hij onderstreepte dat veiligheid een gedeelde verantwoordelijkheid is tussen politie, buurtbewoners en andere veiligheidsdiensten.
De politie onderzoekt momenteel mogelijkheden om ook in Wanica een Quick Response Team op te zetten. Voor noodsituaties is QRT-Noord bereikbaar via telefoonnummer 451500.
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..